Plzeň dotáhla dvougólové manko, v prvním čtvrtfinále vydřela remízu

Od - pondělí, 24. srpen 2020 21:44
hokej, kantner ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté remizovali v úvodním čtvrtfinále poháru Generali Česká Cup s Litvínovem 2:2. O postupujícím rozhodne středeční odveta. Západočeši přitom po první třetině prohrávali 0:2, pak se ale zvedli a ve druhé třetině Pavlem Musilem snížili. V 55. minutě nakonec srovnal Tomáš Mertl.

Plzeň měla před úvodním čtvrtfinále velké problémy se složením obrany, když větší extraligové zkušenosti měla pouze dvojice Budík, Vráblík. Příležitost tak dostal poprvé v A-týmu příležitost sedmnáctiletý bek Vladimír Kremláček. Od začátku byl k vidění vyrovnaný hokej na obou stranách. První větší šanci měli v 5. minutě hosté, proti Mahbodovi ale zasáhl Pavlát. O dvě minuty později se zase na druhé straně vyznamenal Honzík, který vychytal Straku. V 8. minutě už se skóre poprvé měnilo. Zdráhal našel ideálně Mahboda, a ten svou druhou velkou šanci v zápase proměnil. V 11. minutě mohlo být pro Plzeň ještě hůř, když Vráblík zatáhl za záchrannou brzdu a rozhodčí nařídil trestné střílení. Pavlát se ale nenechal zaskočit a úmysl Jarůška vystihl. V 18. minutě měli hosté štěstí, když střela Vráblíka jen těsně minula branku. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za jednobrankové vedení Vervy, našel Zdráhal nekrytého Jarůška, a ten trefil přesně nad Pavlátovu lapačku.

Do druhé třetiny už nastoupila Plzeň mnohem aktivněji a ve 24. minutě byla blízko své první trefy. Po střele Gulaše ale zazvonila za Honzíkem pouze horní tyč. Za další dvě minuty zase přestřelil v situaci 2 na 1 Kodýtek. Až ve 29. minutě Škodovka svoji střeleckou nemohoucnost prolomila. Po velkém tlaku našel Gulaš Pavla Musila, a ten pohotovou tečí o břevno dostal puk za Honzíka. V ojedinělé šanci Severočechů byl krátce po polovině zápasu Jarůšek, zamířil ale nad branku.

Ve třetí části držel Škodovku nad vodou Pavlát. Nejprve měl štěstí, když bomba Petružálka trefila tyč. Ve 47. minutě hráli domácí přesilovku, třikrát ale pustili hráče Vervy do samostatného úniku. Helt, Mahbod ani Myšák si ale na plzeňského gólmana nepřišli. Pak měli velké příležitosti na vyrovnání Mertl s Jiříčkem, jenže ani Honzík se nenechal zahanbit. V 55. minutě už se indiáni dočkali. Kantner našel zadovkou osamoceného Tomáše Mertla, a ten z první nezaváhal. V závěru se ještě dostal do dobré šance Hübl, Pavlát už ale puk za záda nepustil.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "První třetina byla jednoznačně v režii Litvínova. Byli jsme všude o krok později. Druhá třetina šla asi za námi, zlepšili jsme se. O nás je to o kondici, agresivitě a bruslení. Když to máme, jsme dobří, když ne, jsme špatní. Litvínov měl pak ve třetí třetině mraky šancí, nakonec jsme vyrovnali a jdeme se slušnými vyhlídkami do odvety. Dominik Pavlát nás udržel v zápase, chytil ve třetí třetině během chvíle tři samostatné nájezdy a spoustu dalších šancí."