Piráti z Tachovska a Chebska vysílají do boje o senát Markétu Monsportovou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 3. prosinec 2019 23:55
Monsportova Marketa Do boje o senátní křeslo za tachovský a chebský obvod vysílají Piráti Markétu Monsportovou.

Pirátskou kandidátkou na senátorku ve volebním obvodě č. 3, který zahrnuje Tachovsko a Chebsko, se stala Markéta Monsportová. V primárních volbách, kterých se zúčastnili členové Pirátské strany Plzeňského i Karlovarského kraje, byla zvolena 64 procenty hlasů již v prvním kole.

„Děkuji všem Pirátům z Plzeňského a Karlovarského kraje za podporu a s pokorou přijímám tuto výzvu. I když je náš volební obvod ve dvou krajích a od severního konce k jižnímu je takřka sto kilometrů, vnímám jednotné strukturální problémy,“ sdělila Markéta Monsportová. V případě zvolení by se tak chtěla věnovat problémům, které Tachovsko a Chebsko trápí. „Okruhy, které mě zajímají a jsou zásadní pro budoucnost celého regionu od Aše až po Stříbro, jsou školství, zdravotnictví a sociální otázky. Mým dlouhodobým snem je vzbudit v lidech lokální patriotismus a zlepšit celkovou náladu v kraji,“ doplnila Monsportová.

Markéta Monsportová

Piráti z Plzeňského a Karlovarského kraje přispějí na kampaň 200 tisíci korunami. Samotná Monsportová je připravena se kampani věnovat na 100 procent již od jara. „Ráda bych objela celý region a oslovila co nejvíce voličů. Mám možnost vybudovat silný tým, který mi bude pomáhat na profesionální úrovni. Mým cílem je také propojit mladou a starší generaci a otevřít během kampaně další aktuální témata,“ vysvětlila Monsportová.

Markéta Monsportová (47), rodačka z Ostrova, nyní žijící ve Velké Hleďsebi, je v současnosti krajskou zastupitelkou Karlovarského kraje. Pracuje jako jednatelka cestovní agentury a je výraznou tváří společenského a kulturního života Karlovarského kraje – je předsedkyní mariánskolázeňského spolku Švihák a podílela se na obnovení filmového festivalu v Mariánských Lázních. V současné době je také manažerkou hudební skupiny Zvíře jménem Podzim.