Pavlát udržel Škodovku ve hře. Trefovali mě, tvrdil skromně plzeňský gólman

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 24. srpen 2020 22:50
pavlát foto: HC Škoda Plzeň

Jeho vzorem je Dominik Hašek, právě podle něj mu rodiče dali křestní jméno. A Dominik Pavlát se svému hrdinovi z dětství snaží vyrovnat. V pondělí pochytal 36 střel Litvínova, pouze dvě mu proklouzly a zejména v první a třetí třetině deptal hráče Severočechů.

Čekal jste, že budete mít tolik práce? Pro gólmana je lepší, když má víc práce, než když jen čeká, až přijde nějaké to přečíslení. Ve třetí třetině jsem se do toho dostal.

Tím myslíte okamžik, kdy na vás jeli během chvíle tři osamocení litvínovští hráči? Stíhal jste vůbec sledovat, kdo to je? Nepřemýšlím nad tím. Rozlišuji jen to, kdo je pravák a kdo levák. Zbytečně bych nad tím přemýšlel a bylo by to horší. Všechno mě tak nějak trefovalo. Některé nedostatky tam ale ode mě byly.

Takže si snad vyčítáte nějaký gól? První mi ztečoval náš obránce, druhý gól bylo po tom, co hráč zůstal sám před brankou. Ale byly tam nějaké situace, kdy mi třeba vypadl puk.

Vůbec vám nevyšel úvod zápasu, co se pak dělo přestávce? Trenér přišel do kabiny a od druhé třetiny jsme začali hrát lépe. Naštěstí se nám podařilo dát góly.

Říkáte, že trenér přišel do kabiny. Co vám říkal? No..při takové situaci se musí zvýšit hlas a něco se musí změnit.

Neměl jste chuť zvýšit hlas i vy, když vás spoluhráči často nechávali na holičkách? Věřil jsem klukům, že to byla jen ta první třetina. Navíc jsou tam dost zkušení hráči na to, aby v kabině něco řekli oni.

Uzpůsobuje se letnímu poháru i program nebo trénujete pořád naplno? Trénujeme pořád naplno. Snažíme se připravit dobře na začátek sezóny. Tréninky jsou tvrdé.

Už ve středu vás čeká v Litvínově odveta. Věříte, že si po tak skvělém výkonu znovu zachytáte? S trenérem gólmanů jsme měli plán už dopředu, nebudu to prozrazovat.