8:0 a užít si závěr zápasu? Spíš naopak, smál se Pavlát

Od - čtvrtek, 4. leden 2024 13:33
8:0 a užít si závěr zápasu? Spíš naopak, smál se Pavlát ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Zatímco v první třetině na něj hráči Olomouce vyslali 17 střel, v té závěrečné jen 4. Gólman Dominik Pavlát si nakonec připsal na konto vychytanou nulu a především on pomohl indiánům "přežít" jinak nepovedenou první třetinu, po níž Západočeši výrazně zlepšili svůj výkon a nakonec dokráčeli k drtivé výhře. "Tak vysoké vítězství asi nepamatuji," marně pátral v paměti plzeňský brankář poté, co na světelném ukazateli svítilo skóre 8:0.

Byl to zápas rozdílných třetin. Zatímco v první jste se nezastavil, v té třeti jste se asi nudil..
Pravda. Bylo důležité, že jsme v té první třetině neinkasovali a udrželi jsme to. Ve druhé už jsme jim odskočili a bylo to daleko lepší. Třetí třetinu už jsme dohrávali. Jsem rád, že nám to napadalo.

Byl nepovedený začátek ještě dozvuk nepovedeného závěru zápasu se Spartou?
To ne, Olomouc na nás prostě vletěla. Měli hodně velký tlak.

Dovedu si představit, že si závěr vaši spoluhráči v poli užili. Může si takovou demolici užít i brankář?
Nemůže. Naopak je to horší. (směje se). Může tam nastat nějaká chyba, nechci říct přímo laxnost, ale je to trochu volnější, když je to o osm branek. Kluci to ale odehráli parádně.

Pamatujete si zápas, který byste vyhrál o osm gólů?