Pátá nula pro Frodla. Plzeň veze tři body z Hradce

Od - neděle, 22. prosinec 2019 21:42
hokej, radost, gulaš ilustrační

Poslední duel před vánočními svátky zvládli hokejisté Škody Plzeň na jedničku. Západočeši rozhodli o své výhře 3:0 v Hradci Králové ve druhé třetině. Ve 35. minutě otevřel skóre zápasu Luboš Rob, o chvíli později navíc po spolupráci s Milanem Gulašem zvýšil na 2:0 Tomáš Mertl. Pojistku pak přidal necelé dvě minuty před koncem gólem do prázdné branky Milan Gulaš.

Předvánoční duel začal dobrou šancí domácí bek Čáp, po valné hromadě na brankovišti ale ani nadvakrát neuspěl. Z pravého kruhu to zase zkoušel Klíma, Frodl byl připraven. To indiáni odpověděli gólově, avšak puk v síti jako vedoucí trefa nakonec nebyl uznán, Mountfield uspěl s trenérskou výzvou pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vzápětí to zkoušel pár kroků za modrou Budík, to již Mazanec odolal. Podobně si poradil i s tvrdou dělovkou Moravčíka z levé strany. Nedosáhl až na pokus Kantnera zblízka při početní výhodě modrobílých, tu zastavila ovšem tyč. Když tísněný v samostatném úniku Smoleňák nevyzrál na strážce hostující svatyně, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu načal Zámorský dělovkou z pravé strany, Frodl krotil puk nadvakrát. Na druhé straně se k domácí svatyni tlačil Straka, nakonec jí ale minul. Západočeši začali udávat tempo hry, avšak gól ne a ne přijít. Nevedlo se ani Luboši Robovi, který zblízka rovněž nezamířil přesně. Po chvilce již ruce nad hlavu ovšem zvedal. Indrák byl na pravém kruhu zastavený dvěma protihráči, černý nesmysl posunul Kubík pouze na vrchol k plzeňské jednasedmdesátce, která trefila přesně k levé tyči. Po přibližně dvou minutách hry Zámorský pouze stínoval Gulaše na levé straně, ten tak našel na brankovišti špatně Pilařem hlídaného Tomáše Mertla, jenž šikovně protečoval do sítě. Následné oslabení Škoda ustála, mohla se tak o druhé přestávce radovat z pohodlného vedení.

Zkraje třetí periody obdrželi zajímavé příhry mezi kruhy Chalupa s Cingelem, ale nenaložili s nimi dobře. Druhému jmenovanému zase po chvilce chyběl krok k dorážce, situaci pro hosty zachránil tygřím skokem Frodl. Ten si poradil ramenem i s Koukalem, který pálil po křižné příhře od Rasandiče. Plzeň mohla naopak rozhodnut přesilovou hrou, kdy Milan Gulaš střílel z velké blízkosti, Mazanec svůj tým podržel betonem. Přesto to byl právě kapitán Západočechů, který nakonec stvrdil export všech bodů, když trefil opuštěnou domácí klec. Jednalo se o jeho jubilejní dvoustou trefu v extralize. Výhra navíc Plzeň katapultovala na třetí místo tabulky.