VIDEO: Deset hodin v letadle. Viktoriáni se vydali na dalekou cestu do Asie!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 10:29

Média

Přesně v 9:54 se odlepilo z ranveje ruzyňského letiště letadlo s fotbalisty Viktorie Plzeň. Ti se vydali na dlouhou cestu, která skončí v kazažském Kostanaji. Celkem stráví v letadle deset hodin, v plánu je totiž mezipřistání a přestávka na dotankování v bulharské Varně.

"Co se týče cestování, tak je pro nás Tobol nejhorší variantou. Stalo se a my se tomu musíme přizpůsobit," prohlásil před odletem asistent trenéra Jan Trousil. Velkou komplikací může být i časový posun. V Kazachstánu je oproti Česku o čtyři hodiny více. Celý tým ale podle Trousila zůstane v klasickém režimu a našem pásmu. "Nebudeme se podřizovat časovému posunu. Budeme chodit spát pozdě v noci, snídat v čase, kdy je v Kazachstánu oběd. Nechceme kvůli dvou dnům přehazovat rytmus. Zůstáváme normálně v našem evropském časovém pásmu. Nechceme, aby dostal organismus na dva dny nějaký šok," uvedl.

Už v pondělí odpoledne celý tým odcestoval do Prahy na hotel, kde společně na hotelu přespal. "Je to vynuceném tím, že odlétáme brzo ráno. Přiletíme po deseti hodinách letu, protože máme ještě přestávku v Bulharsku. Nestihneme ani trénink, proto měli hráči ráno rozcvičení. Včera jsme měli jen předzápasový trénink, takže jsme zvolili variantu odjezdu po tréninku a krátké protažení dnes před odletem," vysvětlil Trousil.

K týmu se po lehkém zranění znovu připojil útočník Tomáš Chorý. "Mám stažené nějaké seriály, ale ten let je opravdu dlouhý. Budu se muset asi i projít po letadle. Nedokážu na těchto cestách usnout. Byli to dlouhé, ale zvládneme to," ujišťoval před odletem.

Viktoria odletěla s cílem si vytvořit co nejlepší pozici pro odvetu, která se bude hrát příští čtvrtek ve Štruncových sadech. "Určitě to bude bojovné utkání. Viděli jsme jejich zápas s Derry city. Šlapali do toho, nevynechají jediný souboj. Budou agresivní. Budeme to nepříjemný zápas, ale musíme se s tím vypořádat," dodal Chorý. Úvodní utkání se v Kostanaji hraje ve čtvrtek 24. srpna od 16 hodin středoevropského času.

VIDEO: Deset hodin v letadle. Viktoriáni se vydali na dalekou cestu do Asie! Foto: FCVP