Oslabený Talent urval výhru v Brně

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 3. březen 2022 14:59
Oslabený Talent urval výhru v Brně ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje i v oslabené sestavě dokázali zvítězit ve středeční dohrávce 19. extraligového kola na palubovce Handball Brno 28:25. V sobotním zápase v Zubří tak budou hájit druhou příčku tabulky.

Po celý první poločase si Plzeňané udržovali jedno až dvoubrankové vedení a v poločase svítil na ukazateli skóre stav 13:14. Hned v úvodu druhé půle hosté odskočili poprvé na rozdíl tří gólů 13:16. Brno ještě dokázalo snížit na 15:16, jenže na další brankový trhák hostů už nezareagovalo. Ve 49. minutě už vedl Talent 17:22 a utkání dovedl do vítězného konce.

Plzeňští trenéři přitom měli před cestou do Brna velký problém se skládání sestavy, do moravské metropole už sice s týmem odcestovali brankář Šmíd a pravé křídlo Chmelík, nově ale prozměnu chyběli zkušený Stehlík a druhý gólman Herajt. Dlouhodobě zraněného Tonara a nemocné Linharta s Doudou. Nijak snadný úkol pro trenéry plzeňských házenkářů, aby poskládali sestavu. O to je vítězství na palubovce ambiciózního soupeře cennější. "Klukům patří velký dík. Z pohledu nasazení, disciplíny a chuti zvládli zápas i v tomto počtu velmi dobře," reagoval jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.