Opilý cyklista narazil do semaforu, skončil v nemocnici

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 14. únor 2024 09:31
Opilý cyklista narazil do semaforu, skončil v nemocnici Foto: MP Plzeň

O tom, že sednout na kolo v opilosti se nevyplácí, se přesvědčil čtyřiašedesátiletý muž. V Plzni na Americké třídě přejížděl přechod pro chodce a naboural do semaforu. Jeho další cesta tak vedla do nemocnice, jako bonus pak bude mít co vysvětlovat. Byl silně opilý a porušil pravidla silničního provozu.

V pondělí po čtvrté hodině ráno spěchala hlídka městské policie k případu na Americkou třídu, kdy mělo dojít k pádu cyklisty. Celou událost zaznamenala zároveň kamera městského dohledového systému. "Muž, který porušil pravidla silničního provozu tím, že jel po chodníku a přejížděl přes přechod pro chodce, ztratil rovnováhu, nezvládl řízení, přičemž narazil do semaforu, spadl na zem a uhodil se do hlavy," uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Jak následně strážníci zjistili, jedním důvodů mužovy havárie byl alkohol. "Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu vykázal při dechové zkoušce hodnotu 1,3 promile," doplnila Pužmanová s tím, že muž utrpěl poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Případem se bude dále zaobírat věcně a místně příslušný správní orgán.