Odvážný výkon Viktorii na body nestačil, Bayern rozhodl v první půli

Od - středa, 12. říjen 2022 22:46
Odvážný výkon Viktorii na body nestačil, Bayern rozhodl v první půli foto: FC Viktoria Plzeň

Po bojovném výkonu ve čtvrtém utkání základní skupiny Ligy Mistrů podlehla plzeňská Viktorie na domácím hřišti Bayernu Mnichov 2:4. Na západě Čech exceloval především Leon Goretzka, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Zdánlivě rozhodnuté utkání mělo nakonec zajímavou zápletku, velké ofenzivní úsilí Plzeňanů ve druhém poločase nakonec vyústilo ve dvě branky v síti Bayernu.

Vývoj utkání značně ovlivnil velmi brzký gól v síti Viktorie. První větší příležitost Saného ještě skončila těsně vedle pravé tyče Jindřicha Staňka, který se po delším zranění vrátil do sestavy Plzně. Hned v desáté minutě se však do povedeného průniku dostal Mané a zakončil jej s přehledem. O pouhé tři minuty později bylo s Viktorií ještě hůře, když se Thomas Muller zjevil sám před Staňkem a chladnokrevně zakončil centrovaný míč – 0:2 pro Bayern.

Po kombinačně zajímavé pasáži ze strany Západočechů přišla další studená sprcha. Ve 25. minutě prokázal precizní zakončení i Leon Goretzka, který stál na konci povedené akce německého velkoklubu.

Ve 30. minutě se do první obrovské šance dostali i Plzeňští. Pavel Bucha vystihl rozehrávku Svena Ulreicha, John Mosquera ale se svým pokusem o přelobování soupeře neuspěl. Následná dorážka Tomáše Chorého pak mířila pouze do rukavic gólmana Bayernu.

V podobné situaci na druhé straně hřiště předvedl úspěšné provedení lobu Goretzka, a Viktoria tak v poločase prohrávala už o čtyři góly.

Pozornost v úvodních minutách druhé půle si získali domácí kotelníci, kteří choreem připomněli legendárního obránce Viktorie Františka Plasse, který si ve dvojzápase s Bayernem Mnichov v roce 1971 vysloužil přezdívku „plzeňský Beckenbauer“.

Na památné utkání jako by se najednou snažili navázat i hráči na hřišti. Zvýšená aktivita červenomodrých, kteří do druhého poločasu vstoupili se třemi střídajícími hráči, vyústila ve vstřelenou branku. Do odraženého míče se ideálním způsobem položil Adam Vlkanova a Plzeňané mohli slavit svůj první domácí gól v rámci letošní základní skupiny Ligy Mistrů.

Vyprodaná Doosan aréna přihlížela odvážnému výkonu Viktorie, která si vypracovávala stále více ofenzivních příležitostí. Za svou aktivitu byli Západočeši zanedlouho odměněni. Na pozici penaltového puntíku se s míčem elegantně otočil Jan Kliment a vyslal střelu mimo dosah Svena Ulreicha – 2:4.

Viktoria tak ve druhém poločase odvrátila hrozbu debaklu, ke kterému se v prvních minutách utkání schylovalo a druhý poločas dokonce gólově ovládla.