Ochráníme vás před Fialovo drahotou, říká lídr hnutí ANO Zarzycký. Chce zavést MHD pro děti a seniory zdarma!

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - čtvrtek, 25. srpen 2022 12:15
Ochráníme vás před Fialovo drahotou, říká lídr hnutí ANO Zarzycký. Chce zavést MHD pro děti a seniory zdarma! Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

MHD zdarma pro děti do 18 let a seniory nad 65 let. Takový je plán lídra hnutí ANO Romana Zarzyckého, pokud uspěje v podzimních komunálních volbách. Podle něj je totiž třeba zasáhnout velmi rychle.

„Samoživitelkám, mladým rodinám i seniorům je nutné pomoci rychle. Fialova vláda nedělá nic. Tohle je konkrétní a rychlé opatření, které zavedeme obratem. Bez vysílání signálů,“ uvedl Zarzycký. Podle něj takové rozhodnutí není zas tak složité. „V praxi je to jednoduché rozhodnutí. Jde o pokyn valné hromady - tedy Rady města Plzně jako stprocentního vlastníka dopravního podniku. PMDP to budeme kompenzovat z rozpočtu města. A kde na to vezmeme? Rozpočtové určení daně (RUD) je díky drahotě a vysoké inflaci pro město významně lepší než v minulosti. Prostě vám na dražších cenách vytahují z kapes více peněz a poměrná část daňového výběru jde zpět městu v podobě RUD. My vám ale peníze vrátíme Fialovo nečinnosti, vysílání signálů a slibům navzdory,“ popsal.

Lídr hnutí ANO má i další plány, jak by se dalo ulevit občanům. Potvrdil, že chce udržet v Plzni nejlevnější cenu tepla v celé České republice. Podle něj je možné z pozice města tlačit a ovlivnit městské společnosti. „Musíme se samozřejmě chovat tak, abychom nepoškodili pozici správného hospodáře, ale zároveň pomohli lidem v tíživé finanční situaci. Naštěstí jsme ve veřejném sektoru a můžeme pomoci,“ dodal Zarzycký.

PR