O nominaci do reprezentace se Kodýtek dozvěděl od spoluhráčů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 10. prosinec 2020 20:00
kodýtek foto: HC Škoda Plzeň

Po tréninku si ještě přidával v posilovně, když ho spoluhráči přišli informovat o tom, že se jeho jméno objevilo v nominaci na na blížící se Channel One Cup, ve kterém český tým postupně vyzve Finsko, Rusko a Švédsko. Dvaadvacetiletý plzeňský útočník Petr Kodýtek se tak může na Channel One Cupu v Moskvě příští týden těšit na premiéru v české hokejové reprezentaci. Se 168 centimetry nejmenší hráč extraligy naváže na působení v mládežnických výběrech.

"Samozřejmě jsem měl obrovskou radost. Jsem rád, že jsem se tam dostal. Mile mě to překvapilo. První náznaky byly přibližně před týdnem, kdy mi psal manažer reprezentace a žádal mě o pas. Já si říkal, že jako dobrý, ale že určitě bude hodně hráčů, kterým takto napsali. Takže jsem si zase až tak velké naděje nedělal," řekl Kodýtek v rozhovoru po klubový web.

Zprávu o nominaci dozvěděl od spoluhráčů, protože si ještě po tréninku přidával v posilovně. „Já osobně jsem to neviděl hned, jak to vyšlo, protože jsem ještě musel do posilovny. Kluci mi hned gratulovali, měli také radost a já věřím, že mi to přejí. Zvlášť od Guliho (Gulaše, pozn. red.) je to fajn slyšet. Já se snažím pořád zlepšovat a jsem rád, že si toho všimli i v reprezentaci. Avšak musím pokračovat dál," řekl Kodýtek, který v 18 zápasech nasbíral 10 bodů za sedm branek a tři asistence. Může atakovat svá maxima v podobě devíti gólů a 23 bodů z ročníku 2018/19.

Sám pravidelný mládežnický reprezentant prošel všemi kategoriemi od šestnácti do dvaceti let, nechyběl na dvou světových šampionátech. V seniorském výběru ale figuruje podruhé, premiéra byla zapsána vloni. „Minulé léto byl kemp pro široký výběr hráčů, bylo nás tam snad pětatřicet. Byli tam hráči věkově do zhruba pětadvaceti let. Nyní to vnímám více, je to během sezóny a navíc je to mezinárodní turnaj. Myslím si, že to bude asi trošku něco jiného, než v mládežnických kategoriích. Přeci jenom toto už jsou chlapi, bude to další level. Doufám tedy, že jsem reprezentovat nezapomněl, bude to taková moje menší premiéra," dodal rodák ze Sušice.