Nová plzeňská posila Zdráhal: Cítil jsem, že je čas na změnu. Plzeň? Je to jeden z TOP týmů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. leden 2020 21:57
zdrahal Foto: HC Vítkovice Ridera

Přesun přes celou republiku a první trénink. Patrik Zdráhal zažil hodně zajímavý přelom roku. Z trápících se Vítkovic putoval na hostování do konce sezóny do týmu indiánů. "Když jsem se dozvěděl, že o mě má zájem Plzeň, byl jsem opravdu šťastný," prohlásil čtyřiadvacetiletý útočník v rozhovoru pro klubový web.

"Jsem nadšený, že obleču dres indiánů. Pamatuji si, že Plzeň byla pokaždé na nás výborně připravená a pokaždé jsme čelili velice silnému mužstvu. Hraje útočný hokej, a proto jsem moc rád, že se stanu součástí tohohle týmu. Také se moc těším na fanoušky, kteří kluky jezdí podporovat i na vzdálené zimní stadiony a vytváří bouřlivou atmosféru. A právě na ten domácí hukot, který tentokrát bude podporovat můj tým, se opravdu těším," uvedl Zdráhal, který obleče dres až doposud nepříliš oblíbeného týmu. Zejména na plzeňském ledě se totiž Vítkovicím vůbec nedařilo. "My jsme přijížděli do Plzně a už jsme prohrávali 0:3, gólmani se tu vždycky báli chytat. A do desáté minuty fakt to skóre bývali dva, tři nula v náš neprospěch. Jak jsem zmiňoval, Plzeň na nás snad vždycky zahrála. A teď pochopitelně doufám, že se dnes bude hrát podle stejného scénáře," smál se Zdráhal.

Ve Vítkovicích hrál s několika hráči, kteří v minulosti dres s indiánem na prsou oblékali. "Musím říct, že jsme se o tom moc nebavili, ale naopak nic špatného jsem neslyšel. Jen Honza Schleiss zmiňoval, že v Plzni vyrůstal a že se mu město hrozně líbí. Bude na mně, abych ho poznal," prohlásila čerstvá plzeňská posila, která až doposud neprožívala ideální sezónu. "V úvodu jsem byl zraněný a pomalu se pak do formy dostával. A výsledky našeho týmu tomu nepomáhaly. Pak jsem se začal cítit lépe a začal i bodovat, ale přesto jsme se bavili s agentem, že s největší pravděpodobnostní přijde trejd. Já s tím pochopitelně souhlasil, sám jsem cítil, že nastal čas na změnu. Když jsem se dozvěděl, že o mě má zájem Plzeň, byl jsem opravdu šťastný. Je to jeden z top týmů soutěže, dlouhodobě hraje nahoře a já udělám maximum proto, abych týmu pomohl, aby to tak také zůstalo," uzavřel.