Nevěstincům na česko-německém pomezí odzvonilo, přežívají poslední

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 31. prosinec 2019 15:10
Erotika Ilustrační foto: Richard Beneš

Téměř všechny nevěstince a noční kluby v Rozvadově už ukončily svoji činnost. Ještě před deseti lety jich bylo na trase po Svatou Kateřinu deset. Dnes zbývá už jen poslední vedle obří vietnamské tržnice, těsně u hranic s Německem, na Svaté Kateřině. Ještě na přelomu listopadu a prosince byly přímo v Rozvadově dva, které zavřela policie. Informoval o tom místostarosta Martin Ábel (BEZPP, "Rozvadov"). Podobná situace je v dalších městech u hranic, poptávka z německé strany už není vysoká. V Rozvadově a pěti osadách žije 780 obyvatel. A umíráček zvoní i dalších nočním klubům v jiných městech na hranici se SRN.

Rozvadovští jsou podle místostarosty Martina Ábela rádi, že už v obci tato zařízení nejsou. I když Rozvadov s nimi v posledních letech problémy neměl, protože prostitutky se neobjevovaly v ulicích. „Nebyly to holky, které se tu motaly po silnicích, žádný nepořádek nedělaly. Byly zalezlé a čekaly na zákazníky,“ uvedl Ábel. Ani poslednímu domu s červeným srdcem na Svaté Kateřině, která s dalšími čtyřmi obcemi patří pod Rozvadov, nevěští dlouhou budoucnost. „Uvidíme, jak dlouho vydrží,“ uvedl.

Po zátahu policie skončil nedávno vykřičený dům v horním patře restaurace Myslivna a nedávno zavřel nevěstinec provozovaný Turkem. „U nás už nejsou, nevím o tom. Myslím si, že ten boom vykřičených domů už skončil,“ řekl Jiří Kadera (BEZPP, Přimda a její obce), místostarosta nedaleké Přimdy se 1600 obyvateli. Ve městě a v okolí už roky nepostávají žádné lehké ženy podél silnice ve směru na Německo nebo od hranic.

V příhraničním rekreačním městě Železná Ruda s 1630 trvalými obyvateli byly ještě začátkem prosince čtyři menší podobná zařízení. „Předminulý týden jeden ukončil provoz a teď už máme jen tři, přičemž jsem byl informován, že oba v Železné Rudě krachují. Další je za městem směrem na Alžbětín a pevně věřím, že v brzké budoucnosti skončí,“ uvedl starosta Filip Smola (ČSSD). Podle něj už více než deset let prostitutky u silnic nepostávají. Poptávka z německé strany už není vysoká. „Naše město už má jinou tvář a tou je turistické centrum, ale rozhodně ne, jako to bylo v 90. letech, s nějakými nočními kluby a levnými výčepnami alkoholu,“ uvedl. Město se snaží těmto živnostníkům ztěžovat podnikání, veřejnou vyhláškou například zakázalo srdíčka na fasádách.

čtk