Nenechte si ujít poslední letošní akce se stezkou Industry Open!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 13. říjen 2023 10:08
Nenechte si ujít poslední letošní akce se stezkou Industry Open! Ilustrační foto: Visit Plzeň

Letošní program akcí stezky Industry Open pomalu končí. Na následující dva víkendy jsou naplánované ještě poslední dva výlety historickým autobusem. V neděli 15. října se zájemci mohou vydat na cestu po stopách průmyslu na Domažlicku, o týden později pak po stopách těžby kaolinu na Severní Plzeňsko. V sobotu 14. října se konají komentované prohlídky budovy Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží včetně vodní elektrárny, která je funkční od roku 1922.

Celodenní výlet historickým autobusem KAROSA ŠL 11.1307 Turist po stopách průmyslu na Domažlicku účastníky zavede do nově otevřeného Dolu Na Kole a Kulturního centra Pivovar Domažlice. Na cestě zpět autobus zastaví v Muzeu techniky a řemesel v Kolovči. Domažlický důl Na Kole je jediným zpřístupněným důlním dílem svého druhu v Česku. Jedná se o rozvětvený systém chodeb a komor plných třpytivé slídy. Ve zrekonstruovaném objektu domažlického pivovaru je možné navštívit nejen místní minipivovar, ale také výstavu o životě v česko - německém pohraničí. Autobus vyjíždí z parkoviště Na Rychtářce v neděli 15. 10. v 8:30.

Oblíbený výlet historickým autobusem ŠKODA 706 RTO – KAR po stopách těžby kaolinu obsahuje nejen návštěvu Centra Caolinum Nevřeň a místního hlubinného dolu, ale účastníci se podívají také ke Hromnickému jezírku, kde se seznámí s těžbou vitriolu, a na vyhlídku na funkční povrchový kaolinový důl v Kaznějově. Výletem provází zkušený průvodce, který na kaolince dlouhá léta pracoval. Autobus vyjíždí z parkoviště Na Rychtářce v neděli 22. 10. v 10:00.

Kromě pravidelných prohlídek provozů Vodárny Plzeň a ZEVO Plzeň se v sobotu 14. října uskuteční ještě komentované prohlídky budovy PDMP na Denisově nábřeží. Účastníci prohlídek se podívají na běžně nepřístupná místa, do malé vodní elektrárny a měnírny, které se konají v 10:00, ve 12:00, ve 14:00 a v 16:00.