×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Nemocnice v Rokycanech navýšila počet sester a otevřela lůžkovou internu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 9. leden 2020 17:37
interna Interna Rokycanské nemocnice. Foto: Nemocnice PK

Navýšit počet sester a ošetřovatelského personálu na lůžkovém interním oddělení se podařilo Rokycanské nemocnici. Lůžková stanice C interního oddělení byla od roku 2017 z důvodu nedostatku nelékařských zdravotníků zavřená. Opětovným zprovozněním se navýšila nejen kapacita oddělení, ale zlepšil se i komfort pacientů. Společně s listopadovým nákupem nových elektricky polohovatelných lůžek je to další krok ke zlepšení kvality poskytované péče.

„Po dobu omezení se akutní pacienti hospitalizovali i na lůžkách stanice A, která je jinak určená hlavně ošetřovatelské péči a jsou tam i sociální lůžka. A někdy bylo i nutné uložit na jednom pokoji až pět pacientů. Nyní budou akutní pacienti už zase jen na stanicích B a  C a na každém pokoji maximálně po třech,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Šíma s tím, že ideálním rozložením pacientů se zlepší podmínky i pro samotný personál.

Nemocnice hledá všeobecné i praktické sestry a ošetřovatelky i nadále. V souladu s rozhodnutím ministerstva zdravotnictví hodlá totiž dále otevřít i zcela nové oddělení následné péče. Nová kapacita by měla mít až 30 lůžek.

„Zprovoznit oddělení následné péče je dlouhodobým záměrem nemocnice, neboť na Rokycansku tento typ péče a lůžek chybí. Proto Plzeňský kraj už v minulosti finančně pomohl rekonstruovat prostory pro vznik tohoto oddělení ve čtvrtém podlaží lůžkového traktu," říká radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Část sester už nemocnice pro nové pracoviště má. „Věřím, že další se nám podaří přijmout letos v prvním pololetí. Kromě konkurenčních mzdových podmínek a zaměstnaneckých benefitů nabízíme náborový příspěvek i pomoc s hledáním bydlení,“ doplňuje Jaroslav Šíma.