Nemáte co číst? Knihy si můžete půjčit bezkontaktně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 14. leden 2021 19:16

Čtenáři Knihovny města Plzně si opět mohou půjčovat knihy. Městská knihovna totiž spustila bezkontaktní půjčování knih ve svých pobočkách s celotýdenním provozem. Je určeno pro registrované čtenáře.

Lidé si knihy, ale i dokumenty jako mapy nebo audiovizuální nosiče či deskové hry předem objednají po on-line přihlášení do svého čtenářského konta. Pro vyzvednutí je nutné objednat přesný termín.

Registrovaní čtenáři si také mohou zdarma stáhnout e-knihy. Je to služba, o níž mají velký zájem. Výpůjčky e-knih meziročně vzrostly o 60 procent.

Knihovna má i vlastní YouTube kanál. Uvedla například Virtuální koncert mezi knihami, uspořádala dvě on-line přednášky pro veřejnost – Putování po zaniklých sklárnách Šumavy v podání spisovatele a profesionálního průvodce Josefa Pecky a Johann Steinbrener – Šumavský Baťa v podání historika Ladislava Čepičky. Knihovnice také natočily videa s názvem Čtení pro nejmenší a odkazy na ně zaslaly rodinám s malými dětmi.

Knihovna města Plzně se věnuje i vydávání různých publikací. V závěru roku 2020 vydala s podporou Plzeňského kraje v nakladatelství ArtKrist knihu Život je sladký. Z historie cukrářského řemesla na Plzeňsku. Pravidelně také připravuje literární měsíčník Plž, jehož součástí jsou i Listy Ason-klubu, informační bulletin nejen pro mladé a nezavedené autory. Plž spolu s kalendářem plzeňským i drobnými publikacemi z edice Ulita jsou ke stažení na webových stránkách knihovny.