Vždyť nemáme průměr ani dva vstřelené góly na zápas, povzdechl si po další porážce útočník Lev

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 12. říjen 2023 22:34
Vždyť nemáme průměr ani dva vstřelené góly na zápas, povzdechl si po další porážce útočník Lev Foto: HC Škoda Plzeň

Byl jediným, kdo dokázal pokořit brankáře Komety Dominika Furcha. Branka Jakuba Lva ale hokejistům Plzně na body nestačila a Západočeši museli zkousnout už sedmou prohru z devíti utkání, tentokrát 1:2. "Nedáváme góly, vždyť nemáme průměr ani dvě branky na utkání," vystihl trefně plzeňský problém Lev.

Jak se vám kouše další prohra?
Zase zápas o branku. Svědčí to o jediné věci. Nedáváme góly. Máme odehráno devět zápasů, dali jsme 16 gólů, to není ani dva na utkání. Tam je kámen úrazu. Gólmani nám chytají dobře, problém je vpředu. My si musíme pomoci góly, o tom je hokej. Teď není prostor na hezké akce, musíme to urvat jinak.

Co v ofenzivě chybí?
Do zakončení je třeba se nejdřív dostat a pak ho provést v nějaké kvalitě. To nám vázne. Od červené čáry nemáme kloudnou kombinaci. Snažíme se teď hrát jednoduše, aby nám týmy neodjížděly do brejku, ale o to hůře se dostáváme do šancí. Je to otřepaná fráze, ale potřebujeme špinavé góly, to je cesta, jak se dostat z téhle krize.

Jak se vám hrálo v lajně s novou posilou, útočníkem Söderlundem, který přišel z Mladé Boleslavi?
Tim je kvalitní hráč a zná českou soutěž, což je výhoda, nešel do neznáma. Může nám pomoci, je to kreativní, šikovný hokejista a budeme se ho snažit využít, aby to vyústilo v naši lepší produktivitu.

Zápas rozhodly přesilovky. Vy jste nevyužili více než minutovou početní výhodu 5 na 3..
Ta přesilovka pět na tři nebyla sehraná špatně, dvakrát jsme tam měli před sebou prázdnou branku, ale puk do ní nedostali. Je to o nějaké větší jistotě na holi, kvalitě zakončení. Furt na tom musíme pracovat. Něco už jsem zažil a tohle je jediná cesta, jak z krize ven.

Dostal jste se do fáze, kdy třeba měníte nějaké své rituály?
Možná kluci, ale já žádné nemám. Takže u mě se toho moc změnit nemůže.

Vy sám patříte k těm nejzkušenějším hráčům. Snažíte se v kabině nějak působit?
Jsme tam od toho, abychom šli ostatním příkladem, aby se to v dobrém na ostatní nabalilo. A musíme jít příkladem hlavně na ledě, jen povídat si v kabině nestačí. Trenéři jsou od toho, aby vymysleli taktiku na soupeře, my to musíme plnit.

Už v neděli vás čeká Mladá Boleslav..
A zase to bude boj. Stejně jako v Olomouci, s Vítkovicemi, s Brnem. Nečekám, že tam teď vyhrajeme 5:0, to opravdu ne.