Nejlepší mladí čeští cyklisté se v Plzni a okolí utkají o mistrovské tituly

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 12. srpen 2020 09:17

Ti nejlepší mladí čeští cyklisté se představí v tomto týdnu v Plzni a blízkém okolí. Právě západočeská metropole totiž hostí Mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice. Celou akci pořádá Akademie Romana Kreuzigera.

Již tento čtvrtek v 9:00 hodin se na start časovky jednotlivců postaví přes 350 mladých talentovaných cyklistů a cyklistek. Časovka jednotlivců se pojede na kopcovité trati se startem v Kyšicích, následně cyklisté vystoupají pod přivaděčem na Plzeň směr Letkov, kde je před kruhovým objezdem obrátka, závodníci se vrátí do Kyšic a pokračují směrem na Dýšinu. U vjezdu do areálu I. P.P. E. se opět otočí a vrátí se do prostoru startu a cíle. Délka trasy je 10,5 kilometrů, všechny kategorie si ji dají jednou s výjimkou juniorů, kteří ji pojedou dvakrát.

O víkendu je na programu silniční závod s hromadným startem a opět hlavním dějištěm bude obec Kyšice. Odtud se cyklisté v 9 hodin vydají západním směrem na Červený Hrádek, dále směrem na Zábělou až do Chrástu. Tady se cyklisté stočí na jih a přes Dýšinu dojedou do cíle. Délka okruhu činí 12,1 kilometrů. O víkendu by se na start mělo postavit až 500 nadějných „silničářů“.

Celý šampionát se koná pod záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého.