Nečekaná demolice. Plzeň ve šlágru složila čtyřmi góly Spartu

Od - neděle, 10. březen 2024 19:54
Nečekaná demolice. Plzeň ve šlágru složila čtyřmi góly Spartu ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň deklasovali na domácím hřišti ve šlágru 24. kola Fortuna ligy lídra soutěže pražskou Spartu 4:0. Nečekaně vysokou výhru dirigoval dvougólový Tomáš Chorý, po jedné brance přidali Pavel Šulc a Cheick Souaré. Sparta hrála téměř celý druhý poločas bez vyloučeného kapitána Krejčího.

Pokud někdo čekal velkou ofenzivní smršť, tak musel být zklamán. Zejména Sparta si byla vědoma důležitosti zápasu, což se projevovalo na nepřesných přihrávkách. To prozměnu vyhovovalo domácím, pro které přijde paradoxně stěžejnější zápas až ve čtvrtek proti Servette. Na úvodní střelu na branku si tak fanoušci počkali až do 35. minuty. Po faulu na Šulce se ke standartní situaci postavil Kalvach. Možná nečekaně zvolil místo centru přímou střelu na branku, Vindahla ale nezaskočil. Ve 45. minutě hostující stoper Panák nezvládl rozehrávku, našel Lukáše Červa, jehož střelu nadvakrát dorazil do sítě Tomáš Chorý. A pro nečekaně chybující Spartu mohlo být ještě hůř, když v nastavení Kalvachův centr proletěl jen těsně vedle.

Plzeň povzbuzená gólem do šatny nastoupila i do druhé půle mnohem aktivněji a ve 49. minutě lovil Vindahl podruhé míč z branky, když střelu Cheicka Souarého ještě přizvedl Panák. O tři minuty později přišla pro Pražany další velká komplikace. Kapitán Krejčí přišlápl Chorého, a protože už měl z konce první půle žlutou kartu, putoval pod sprchy. A Plzeň neměla dost. V 60. minutě ještě Souaré těsně minul, za další dvě minuty už se domácí třetí trefy dočkali. Červův centr uklidil za záda Vindahla z malého vápna Pavel Šulc. A Plzeň dál diktovala tempo zápasu. V 70. minutě Souaré krásným centrem našel hlavu nehlídaného Tomáše Chorého, pro něhož už bylo velmi snadné zakončit za bezmocného Vindahla. Závěr zápasu už se dohrával za skandovaného potlesku ve stoje, od ještě většího přídělu zachránil zoufalou Spartu Vindahl, který vyboxoval hlavičku Traorého.