×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Nasněžilo deset centimetrů, šumavský Špičák zlepšil podmínky k lyžování

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 30. leden 2020 16:22
Spicak Lyžování na Špičáku. Ilustrační foto

Už zhruba polovina kapacity areálu na šumavském Špičáku je aktuálně v provozu. K postupně otvíraným sjezdovkám a vlekům přibyly díky lepším zimním podmínkám též svahy pod hotelem Sirotek.

„Během tohoto týdne nasněžilo zhruba 10 centimetrů přírodního sněhu a měli jsme až do včerejška spuštěné i technické zasněžování, takže zase nastal malý posun k lepšímu,“ uvedl ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Přesto mohlo být ještě o něco lépe, ale teploty začaly už dnes do rána zase stoupat a zasněžovat už se nedalo. „Pokud se po přechodu víkendové teplé fronty v další dny zase ochladí, jak oznamují předpovědi, mělo by se nám snad povést dát do kupy i dolní partie trojky Slalomové. Ta by potom byla k dispozici v celé své délce, dále také horní část jedničky Turistické. Uvidíme, v této předpovědní loterii nelze ale dopředu nic s určitostí slibovat,“ dodal Kasík.

Návštěvníci areálu nyní lyžují na hlavní více než 1,5 km dlouhé sjezdovce v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného a rodinné spodní Šanci, kde je také večerní lyžování. Dále jsou k dispozici sjezdovky pod hotelem Sirotek, lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou a sjezdovka od parkoviště.

Na všech uvedených tratích leží po úpravě napadaného přírodního a vyrobeného technického sněhu stále v průměru vrstva 30 centimetrů. Sníh se také konečně objevil i okolo nich.

V oblasti Železné Rudy jsou dále v provozu také lyžařské areály Nad Nádražím - Belveder, Samoty, Alpalouka, Weissova louka, jezdí také lanovka na Pancíř. Udržované běžecké stopy jsou zatím jen v okolí Modravy, kde leží 20 až 60 centimetrů sněhu.