Náročný program fotbalistů Plzně si vybírá svou daň, mimo hru je i kapitán Hejda

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 7. říjen 2022 13:36
Náročný program fotbalistů Plzně si vybírá svou daň, mimo hru je i kapitán Hejda foto: Martin Skála / FCVP

Plzeňská Viktoria vévodí české lize, famózně prošla evropskými předkoly a nyní svádí líté boje v Lize mistrů. Náročný program si však vybírá svou daň. Postupně se na listině zraněných hráčů vystřídali Jan Kliment, Jan Kopic, Jan Sýkora, Jindřich Staněk a naposledy Lukáš Hejda. 

Obránce Lukáš Hejda, který z pozice kapitána představuje nepostradatelný článek plzeňské defenzivy, opouštěl Allianz Arenu s berlemi. Náročné utkání s německým šampionem Bayernem Mnichov Hejda nedohrál a ve druhé půli předčasně střídal kvůli svalovému zranění. Podle prvotních prognóz by se nemělo jednat o dlouhodobé zranění. Minimálně do sobotního utkání v Boleslavi ale Hejda nezasáhne. 

Už dva zápasy kvůli zraněnému rameni vynechal reprezentační gólman Jindřich Staněk, problém s kolenem minimálně na celý podzim vyřadil Jana Sýkoru. Na Lukáši Kalvachovi a Václavu Jemelkovi se zase podepisuje zápasové vytížení. Po dlouhé rekonvalescenci se už vrátil Jan Kopic, mezi náhradníky na Bayernu seděl také uzdravující se Jan Kliment.

Nejbližší ligové utkání proti Boleslavi Staněk ani Hejda pravděpodobně hrát nebudou, to samé Sýkora. V obraně pak bude chybět dlouhodobě zraněný Radim Řezník, který léčí problém s kolenní šlachou. Vzhledem ke specifickému druhu zranění navíc nelze odhadnout, kdy se zkušený krajní bek vrátí do hry.