Nečekané komplikace při sestavování kádru! Petr Jelínek upřednostnil nabídku z NHL

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 29. květen 2023 13:32
Nečekané komplikace při sestavování kádru! Petr Jelínek upřednostnil nabídku z NHL Foto: Jiří Princ | Bílí Tygři Liberec

Dlouholetý kapitán Bílých Tygrů z Liberce Petr Jelínek se měl od příští sezóny stát hráčem hokejové PlzněSpojení HC Škoda Plzeň a Petr Jelínek ovšem skončilo ještě dříve než začalo. Zkušený útočník změnil své plány a nově bude zastávat funkci skauta pro zámořský elitní klub LA Kings.

„Petrovo rozhodnutí samozřejmě respektujeme a přejeme mu do jeho budoucí kariéry jen to nejlepší,“ uvádí Martin Straka. „Pro náš tým je to pochopitelně velmi citelný zásah, který nyní musíme řešit, což pro nás představuje velkou výzvu. Jsem ale zcela přesvědčený, že to zvládneme,“ dodává.

„Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ještě minulý čtvrtek jsem si telefonoval s trenérem Kořínkem a řešili jsme, jak se budu na novou sezónu připravovat. Jenže pak přišla taková nabídka, která se prostě neodmítá,“ vypráví Petr Jelínek. „Pořád je to hodně nové, protože jsem tímto krokem ukončil svou hráčskou kariéru. Těšil jsem se na angažmá v Plzni a měl od něho i od sebe velká očekávání. I především kvůli indiánům je to pro mě o to těžší, protože mě mrzí, do jaké role jsem je dostal. Jenže takové nabídce se nedalo říct ne, je to pro mě obrovská čest,“ pokračuje Jelínek, který osobně dorazil do Plzně, aby vedení klubu tuto zprávu oznámil.