Na západě Čech se prvními miminky roku 2020 stala Terezka s Lukášem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 1. leden 2020 11:03
novorozenec, miminko ilustrační foto: pixabay.com

Prvním miminkem narozeným v Plzeňském kraji v roce 2020 je malý Lukáš, který přišel na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň ve 03.37 hodin. Váží 3200 gramů a měří 51 cm, informovala o tom mluvčí fakultní nemocnice Gabriela Levorová. Prvním miminkem roku 2020 v Karlovarském kraji se stala Terezka, která se v Karlových Varech narodila po půlnoci, přesně v 01.01 hodin, váží 3170 gramů a měří 49 centimetrů. Uvedl to mluvčí nemocnice Vladislav Podracký.

Na svého prvního novorozence letošního roku čekají zatím v dalších nemocnicích kraje. Do 8.00 neměly žádný porod ani nemocnice spadající pod Nemocnice Plzeňského kraje ani soukromá Mulačova nemocnice v Plzni. Na první miminko roku zatím ještě čekají také v porodnici v Chebu.

A nouze nebyla ani o dramatické okamžiky. Před osmou hodinou ranní plzeňští záchranáři pomáhali na svět novoroční holčičce Kristýnce. "Rodina chtěla sama vyrazit ze Stříbra do Plzeňské nemocnice, ale rychle přehodnotili situaci a zavolali na tísňovou linku 155. Během cesty za obcí Kozolupy se holčička narodila v sanitním voze, porod proběhl bez komplikací. Maminku i Kristýnku záchranáři transportovali do FN na Lochotíně," uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.