Na západě Čech bouře Sabine zabíjela, vichřice způsobila i další nehody

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 10. únor 2020 23:22
koroner ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO: Vichřice Sabine na západě Čech dokonce zabíjela. Stalo se tak odpoledne při nehodě osobního automobilu na Sokolovsku. Obětí se stal cizinec na jehož automobil zřejmě spadl strom a vozidlo následně havarovalo.

Tragédie se stala na silnici č. 230 u Nové Vsi na Sokolovsku. „S největší pravděpodobností mělo dojít k pádu stromu na osobní vozidlo, které následně vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se na střechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ popsala nehodu mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Ve vozidle se nacházela i spolujezdkyně, kterou záchranáři převezli se zraněním do nemocnice. Příčinu a okolnosti dopravní nehody teď vyšetřuje policie.

Záchranná služba v souvislosti s orkánem Sabine zasahovala v Plzeňském kraji u dvou události. U pádu muže do řeky Mže, kde svou roli zde sehrál i alkohol. Muž, kterého údajně odfoukl vichr se nakonec z řeky dostal vlastními silami na břeh. Tam si ho do své péče převzali přivolaní záchranáři, kteří mu zajistili tepelný komfort. Poblíž Vysoké Libině na severním Plzeňsku se zase převrátil kamion. Řidič (45) jel ve směru od Kralovic na obec Vysokou Libyni. Asi jeden kilometr před obcí přejel vpravo, kde se v důsledku povětrnostních podmínek převrátil do pole.

Vlivem nepříznivého počasí se také poškodilo výjezdové vozidlo záchranářů z Domažlic. Vůz jel na výjezd a při průjezdu lesním úsekem poškodila čelní sklo sanitky padající větev. Posádka vyvázla bez zranění. Nehoda se stala v 06:35 hodin na silnici mezi Domažlicemi a Kdyní u obce Spáňov.