Na XIX. reprezentačním plese Plzeňského kraje zářila Helena Vondráčková

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 6. březen 2024 10:57
Na XIX. reprezentačním plese Plzeňského kraje zářila Helena Vondráčková Foto: Peggy Kýrová

Ples Plzeňského kraje patří již tradičně k vrcholu plesové sezóny. Nejinak tomu bylo i letos, v pátek 1. března, kdy se XIX. reprezentační ples Plzeňského kraje v plzeňském Parkhotelu nesl ve stylu První republiky.

Celý večer moderoval sám hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který návštěvníky plesu osobně přivítal před vstupem do sálu a nabídl příchozím sklenku kvalitního sektu. Hudební doprovod obstaral Charlie Band, hvězdou večera byla první dáma české pop music Helena Vondráčková.

V sále Conferenza zahrála k tanci plzeňská kapela Blue Caravan. Atmosféru elegance doplnili tanečníci TŠ Gregoriades a prvorepublikový glanc vtiskli večeru také stepaři plzeňského Step by step studia.

Nechyběl červený koberec před vchodem Parhotelu, kavárnička s kvalitní kávou a zákusky v salónku Emporio, hostesky oděné ve stylu první republiky, stejně tak byla laděna i výzdoba. V letošním roce se vrátil také fotokoutek, který přinesl novinku - videokoutek 360°.

Vrcholem krajského plesu bylo vystoupení Heleny Vondráčkové, jejíž hvězda září na hudebním nebi už více než půl století. Paní Vondráčková následně poskytla našemu zpravodajskému portálu krátký rozhovor:

Vaše koncerty jsou vždy jedinečným zážitkem a nejinak tomu bylo i v pátek na XIX. Reprezentačním plese Plzeňského kraje. Jak se Vám v Parkhotelu zpívalo?
Zpívalo se mi dobře, ale trošku jsem měla problém, protože beru antibiotika, takže jsem byla taková trošku víc unavená, než normálně bývá zvykem, ale snad to nikdo nepoznal. A bylo tam strašný teplo, ze všech z nás lilo a myslím, že z lidí taky. Ale jinak to bylo hrozně krásný, bezvadná návštěvnost a lidi reagovali senzačně, takže já doufám, že jsem v nich zanechala aspoň nějaký dobrý zážitek.

Během své mimořádné pěvecké kariéry jste absolvovala nespočet koncertů, ale přesto - máte alespoň přibližnou představu, kolikrát jste vystupovala v Plzni?
Myslím, že asi nebudu vědět číslo, ale vystupovala jsem tam hodně často. Teď v posledních letech moc ne, protože nějak máme pocit, že plzeňské publikum spíš fandí rockové muzice než populární, ale možná že se mýlíme. Ani nevím, jestli máme do letošního podzimního turné Plzeň zařazenou, ale uvidíme. Já bych ráda přijela, protože Plzeň mám ráda, mám tam taky příbuzné, takže je to město, ke kterému mám sympatie. Jinak jsem tam vystupovala kdysi dávno, jak si vzpomínám, často v Pekle, které už není, a s Karlem Gottem jsme tam měli v rámci našeho turné myslím v roce 2003 koncert ve sportovní hale.

Co se Vám vybaví jako první, když se řekne Plzeň?
Samozřejmě výborný plzeňský pivo, který jsem si zrovna dneska koupila, protože jak je známo, plzeňský pivo má blahodárné účinky na útroby, takže jsem si řekla, že si dneska dám tu svoji „plzínku“.

Na závěr rozhovoru paní Vondráčková dodala:
Ráda bych Plzeň navštívila v rámci turné, byla bych ráda, kdyby to vyšlo. Pokud se najde pořadatel nebo někdo, kdo by měl o to zájem, jsme připraveni.