Aktualizováno: Chlapec vběhl před projíždějící tramvaj, ta ho srazila

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 3. květen 2024 08:17
Aktualizováno: Chlapec vběhl před projíždějící tramvaj, ta ho srazila ilustrační. Foto: ZZS PK

Aktualizováno 10:36 Na Koterovské třídě v Plzni na Slovanech srazila tramvaj dítě. Malého chlapce transportovali záchranáři do nemocnice.

Podle policejní mluvčí Michaely Raindlové nezletilý chlapec při přecházení vozovky na přechodu pro chodce bez světelného signalizačního zařízení ve směru od ulice Sladovnická k ulici Francouzská náhle vběhl před projíždějící tramvaj a došlo ke střetu. "Při nehodě došlo ke zranění dítěte, které bylo předáno do péče záchranářům. U řidiče tramvaje byla na místě provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," uvedla.

Malý chlapec utrpěl podle mluvčí záchranářů Márie Svobodové četná středně těžká zranění. "Po zajištění chlapce jsme ho transportovali na emergency Fakultní nemocnice Lochotín," dodala.

Na místě byla přítomná i matka chlapce s jeho sourozenci. Těm poskytl první psychologickou pomoc strážník, který dorazil na místo jako první.

Kvůli nehodě byl zhruba hodinu omezen provoz na trase linky číslo 2, která neobsluhovala obousměrně zastávky Brojova a Radnice Slovany.