×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Na přírodní sníh se čeká, šumavský Špičák uměle zasněžil další svah

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 9. leden 2020 11:49
Spicak Nově se na šumavském Špičáku lyžuje v celé délce i na rodinné Spodní Šanci. Foto: Ski&Bike Špičák

Pár mrazivých dnů tohoto týdne umožnilo v šumavském Ski&Bike Špičák zasněžit další sjezdovku, takže aktuálně jsou otevřeny dvě trati. Od středy se nově lyžuje v celé délce i na rodinné Spodní Šanci a v provozu je tak zároveň po lanovce i další vlek. Počínaje tímto pátkem, následně pak v sobotu a ve středu se na tomto svahu bude konat i večerní lyžování od 18.30 do 21.00 hodin.

„Od konce prosince se tady zatím lyžovalo na hlavní trati v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného. K dispozici je stále též lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem pro nejmenší děti před chatou Blaženka. Nově pak taky bude pod hotelem Sirotek o víkendu zprovozněn ručičkový vlek pro nejmenší děti z lyžařské školy,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík. Od soboty středisko zahajujeme šestitýdenní oblíbené víkendové kurzy pro děti, které se letos přihlásilo rekordních téměř 400 nejmenších lyžařů.

V největším šumavském středisku Plzeňského kraje se stále lyžuje za výhodnější ceny vedlejší sezony. Víkend by tu měl být díky inverznímu počasí, na rozdíl od mlhavých a zatažených nížin, s jasnější oblohou. Přírodní sníh ale předpovědi zatím v pár nejbližších dnech nehlásí.