×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Na ples Plzeňského kraje dorazila tisícovka hostů, hvězdou byl Miro Žbirka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 2. únor 2020 18:54
Ples kraje Jedním z vrcholů plesu bylo slavnostní předání šeku na 261 tisíc korun. Foto: KÚPK

Reprezentační ples Plzeňského kraje hostil v sobotu 1. února 2020 plzeňský Parkhotel. Na ples s názvem „křišťálový“ dorazila téměř tisícovka hostů. Ani letos nechyběla charitativní akce, která tentokrát vynesla 261 tisíc korun na osvětovou kampaň projektu V síti.

Jedno z tanečních vystoupení. Foto: KÚPK

Slavnostní večer zahájil hejtman kraje Josef Bernard (ČSSD) s manželkou a pak už se rozběhl program, který skončil dvě hodiny po půlnoci. Krátce po úvodním předtančení v režii Petry Parvoničové se předával šek s částkou 261 tisíc korun, kterou darovaly partnerské firmy Plzeňského kraje. Částka se využije na uspořádání debat a projekcí, jejichž cílem je upozornit na nebezpečí, která číhají na děti na internetu. Osvětovou kampaň odstartuje celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka s názvem V síti, který půjde do kin koncem února. Sám režisér s jednou z protagonistek filmu dorazil na krajský ples převzít šek a také představit úvodní trailer filmu.

Hvězdou večera byl Miroslav Žbirka. Foto: KÚPK

Největší hvězdou večera byl zpěvák Miroslav Žbirka, který přilákal na hlavní sál doslova davy a fanoušci ho vůbec nechtěli pustit z pódia. Velký úspěch sklidilo ale také taneční vystoupení páru Veronika Arichteva – Michal Necpál nebo zpěvačka Tereza Mašková. Večerem provázel návštěvníky Big Band Karla Vlacha a moderátor Petr Vágner.