Musíme napravit poslední zaváhání, tuší fotbalisté Plzně před nadačním zápasem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 8. listopad 2019 16:57
fotbal, viktorka foto: FCVP

Speciální utkání odehrají v rámci 16. kola Fortuna:Ligy fotbalisté Viktorie Plzeň proti Liberci. Právě tento zápas je věnován na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Západočeši tak budou mít na dresech logo NTKD, vedení klubu připravilo také bohatý doprovodný program.

Je to zhruba dva měsíce, kdy představila Viktoria Plzeň unikátní tramvaj na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. V ten den vstoupil do registru dárců také Adam Hloušek. „Už tehdy se o tom veřejnost dozvěděla. Teď si myslím, že když jde o fotbalový zápas, tak se to dostane opět k více lidem, nejen v Plzni, ale i v České republice. Super věc a doufám, že to pomůže,“ říká.

„Liberec bude další těžký soupeř. V naší lize ani není lehkého soupeře, o tom jsme se přesvědčili třeba i ve Zlíně. Sice jsme tam dominovali na míči a ve hře, ale fotbal je o šancích. Musíme hrát svůj fotbal a hlavně proměňovat šance, to je nejdůležitější,“ ví Hloušek.

Také kouč Pavel Vrba si dobře uvědomuje, že jeho svěřenci musí napravovat naše ztráty z posledních zápasů. „Jsme v roli, kdy potřebujeme zvítězit, a k tomu nevede jiná cesta než přes útok. Budeme chtít být ofenzivní,“ říká kouč, který si je ale vědom toho, že také Slovan má ofenzivní mužstvo. „Hráči jako Potočný a Musa se často prosazují, ale je to o celém týmu, jestli jim šance vytváří a dostává je do situací, ze kterých můžou ty góly dávat.“

Plzeňského trenéra může těšit také lepšící se zdravotní stav mužstva. „Uvidíme, jak to bude na konci týdne, ale předpokládáme, že po reprezentační přestávce budeme mít kádr úplně v pořádku,“ prozrazuje plzeňský lodivod.