Motorkář bez značek najížděl na policisty, zastavila ho až havárie

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 3. březen 2020 14:38

Bez registrační značky ujížděl před policisty na motocyklu značky Honda 125 jezdec v obci Myslív na Klatovsku. Policisté chtěli motocyklistu nejprve zkontrolovat, ten ale na světelný nápis nereagoval a ujížděl směrem na obec Polánka, kdy za obcí Myslív odbočil na polní a lesní cestu. Policisté jej vozidlem pronásledovali a vzhledem k členitému terénu, dva policisté i pěšky prozkoumávali místo, kde se řidič skrýval.

„Následně muž opět vyjel a na výzvy policistů nereagoval. S motocyklem se rozjel proti policistovi, který použil jako donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní. Řidič opět nereagoval a pokračoval v jízdě. Policista musel před jedoucím motocyklem uskočit. Po několika metrech muž s motocyklem havaroval. Policisté ho zadrželi za použití donucovacích prostředků a skončil s pouty na rukou,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Dopadeným jezdcem je třiadvacetiletý muž z jedné obce u Plánice na Klatovsku. Odmítl se podrobit dechové zkoušce, testu na návykové látky i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. Muž měl navíc v batohu igelitový sáček s bílou krystalickou látkou, který policistům vydal. Dále policisté zjistili, že řidič měl platnou blokaci řidičského oprávnění. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.