×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Mistrovství republiky v atletice skončilo, zlato bere domácí Linda Suchá

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 9. srpen 2020 18:42

Mistrovství České republiky v lehké atletice, které hostila o víkendu Plzeň, už zná své vítěze. Na Stadionu města Plzně zazářily hvězdy jako Jan Kudlička, ale především místní naděje Linda Suchá.

I přes tropické teploty se na stadion ve Skvrňanech sjeli diváci, kteří po oba dva dny obsadili sedačky téměř do posledního místa. V sobotu na sebe z plzeňských závodníků upozornil Jan Štefela, který skončil ve skoku vysokém druhý za Markem Bahníkem ze Sokolu Hradec Králové.

Svou dominanci potvrdil tyčkař Jan Kudlička, který získal svůj dvanáctý republikový titul.

Nejpříjemnější chvíle připravila pro místní fanoušky Linda Suchá, když výkonem 645 centimetrů přeskočila svůj dosavadní osobní rekord a stala se tak mistryní republiky. Pro závodnici AK Škoda Plzeň je to zatím asi nejcennější titul v kariéře. Jako v říši snů si mohla připadat druhý den, kdy přidala ještě zlato z trojskoku.

Neděle přinesla taky zajímavou podívanou v sektoru oštěpařů. V soutěži žen totiž devětatřicetiletou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou přehodila výkonem 61,41 metru Nikola Ogrodníková a ukončila tak neuvěřitelnou třináctiletou dominanci světové rekordmanky.

S nepopulární bramborovou medailí se musel smířit další ze západočeských talentů, Jakub Davidík. Devatenáctiletý borec ze Stříbra měl před šampionátem problém se zraněním, které mu stěžovalo přípravu. Na osmistovce skočil těsně čtvrtý, vyhrál Lukáš Hodboď z Hradce Králové.