Město Touškov bude hostit první díl Českého poháru horských kol. Dorazí i holandská hvězda

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 30. červen 2020 17:06
Foto 2019 mtbs.cz 01 Loňský ročník.

V Městě Touškově odstartuje o víkendu 4. a 5. července první díl závodu Českého poháru horských kol v cross-country. Původně plánovaný dubnový termín  pro Město Touškov byl z důvodu Covid-19 zrušen a o konání závodu v náhradním termínu se rozhodlo teprve před několika týdny. Kromě české elity je přihlášena i hvězda současné cyklistiky Anne Terpstra, aktuálně třetí žena aktuálního žebříčku UCI.

Na start závodu je k dnešnímu dni přihlášeno 805 závodníků z osmi zemí světa, registrace přitom ještě uzavřena. Mezi závodníky najdeme kompletní českou bajkovou špičku v čele s Ondřejem Cinkem (Kross Racing Team), Martinem Stoškem (FUTURE CYCLING – NORTHWAVE), Janem Škarnitzlem (CYKLOSTAR Trek Mercedes-Benz PRAHA), kde jim bude soupeřem například Francouz Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing). ""Na závod se moc těším. Každému je asi jasné, jak moc se závodníci těší na závody po tom období, co je za námi. Vážím si toho, že tady budu moct závodit i proto, že je to pro mě jako Plzeňáka, který tady už rok bydlí, doma. Věřím, že předvedu povedený výkon," prohlásil Stošek, který bude v sobotu jedním z hlavních favoritů.

V ženách je přihlášena Jitka Čábelická, Jana Czeczinkarová a ze zahraničních závodnic Němka Ronja Eibl.  Přihlášena je i nejvýše postavená bikerka světových tabulek, Anne Terpstra (GHOST Factory Racing NL), která touškovskou rokli prověřila vloni a odvezla si z Touškova zlatou medaili. Mezi ženami na startu najdeme více zahraničních závodnic než českých. Bude o co bojovat a bude to startovní pole s bohatou mezinárodní účastí.

Oproti loňskému roku se organizátorům podařilo ještě o něco vylepšit závodní okruh. Přibyly nové objízdné trasy, které dělají závod více dramatický. Stávající singly byly upraveny a zpevněny a zcela nově byl v touškovské rokli zbudovaný osm metrů dlouhý rockgarden. "Trať v touškovské rokli je z 90 procent stejná jako loni. Přibyly některé kamenité sekce," přiblížil ředitel závodu v Touškově Pavel Foltýn. Už nyní je podle něj přihlášeno více účastníků než loni, celkově je to kolem 850 závodníků. "Z toho zhruba třetina je ze zahraničí, což je nejspíš i tím, že budeme pořádat závod UCI jako první," dodal Foltýn.

Mistrovství horských kol Plzeňského kraje MTB XCO 2020

Plzeňský krajský svaz cyklistiky reaguje pozitivně na trasu i organizaci a v rámci Českého poháru bude vyhlášeno Mistrovství horských kol Plzeňského kraje a to pro žákovské a juniorské disciplíny. Mistrovství platí pro závodníky, které jsou registrovaní v klubech, které sídlí v Plzeňském kraji. Vyhlášení bude probíhat vždy po vyhlášení ČP.

Po prvním závodě v Městě Touškově následuje ČP v Peci pod Sněžkou, který je zároveň i Mistrovstvím ČR. Touškovský závod tak závodníci vnímají jako poslední možnost pro porovnání sil a výkonnosti před MČR.