Mandrage ruší poslední turné, důvodem jsou problémy zpěváka Víta Starého

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 29. leden 2020 21:36
plzen_cz_mandrage Foto: Marie Osvaldová

Kvůli osobním problémům zpěváka Víta Starého zrušila plzeňská skupina Mandrage turné Dlouhej únor. Zahraje jen v sobotu v Praze, ale už bez svého frontmana. Skupina to ve středu oznámila na své facebookové stránce. Upozornil na to server iDNES.cz. Už při oznámení turné na začátku ledna kapela uváděla, že po turné kvůli problémům Starého přeruší na neurčitou dobu svou činnost.

Nakonec ale zůstane z turné pouze koncert 1. února v pražském Foru Karlín, který měl být původně zahajovací akcí koncertní šňůry. "Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své," napsala kapela na facebooku. "Víťa (Starý) s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci. V jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat," uvedla. Lidé mohou online požádat o vrácení peněz za koupené lístky.

Na sobotním koncertu v Praze zastoupí Starého podle kapely jiní hudebníci. "Voláme našim kamarádům, zpěvákům, producentům, všem, které máme rádi, a zveme je, aby nám pomohli pochovat naši kapelu. Ukazuje se, že máme kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří nás přijdou podpořit - řada z nich i přes své původní sobotní plány - a kteří se uvolili takhle narychlo naučit naše písničky," napsala skupina.

Kapela se na sociální síti omluvila fanouškům za problémy a poděkovala všem příznivcům i hostům, kteří se zúčastní pražského koncertu. "A děkujeme i Víťovi za všechno, nebejt tebe, tahle kapela by ani nevznikla a nikdo z nás by dneska nebyl takovej, jakej je. Třeba to vážně ještě může bejt dobrý. Myslíme na tebe," napsali ostatní členové skupiny.

Mandrage na hudební scéně působí od roku 2001, kdy se sešli první členové skupiny Starý a bubeník Matyáš Vorda. Plzeňská pětice na svých pozdějších albech podle hudebních publicistů nabízí vyzrálejší kytarový pop než na svém debutu, který vyšel pod názvem Přišli jsme si pro vaše děti v roce 2007. V roce 2012 se jejich píseň Šrouby a matice stala nejhranější skladbou v popových rádiích. Na hudebních cenách Žebřík v roce 2014 Mandrage zvítězili v kategorii skupina roku a obsadili písní Siluety druhé místo v kategorii skladba roku.

čtk