Lišák Koubek znovu vyzrál na Trpišovského. Čím to je? To je písnička od No Name, vtipkoval

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 5. listopad 2023 22:13
Lišák Koubek znovu vyzrál na Trpišovského. Čím to je? To je písnička od No Name, vtipkoval ilustrační. Foto: FCVP

Když dostal otázku čím to je, že se mu proti Jindřichu Trpišovskému daří, zareagoval trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek trochu nečekaně. „Čím to je, čím to je…? To je taková písnička od No Name,“ smál se dvaasedmdesátiletý kouč. Naladěný byl velmi dobře. Aby, ne. Vždyť jeho Viktoria po devíti letech konečně zlomila prokletí Edenu a po velké otočce odvážela z Prahy výhru 2:1.

Jde o vaši největší výhru v kariéře?
To jste mě zaskočili. Beru to podobně, jako když jsme vyhráli na Spartě 2:0 a stali se s Plzní mistry. Nedokážu teď říct, že tahle výhra byla větší, to asi ne.

Těší vás, jak jste zápas zvládli herně?
Tohle beru hodně pozitivně. Máme radost z našeho výkonu. Když jsem jel do Edenu, říkal jsem si, že výsledek je důležitý, ale chci se tady jako kouč Viktorie Plzeň se svými hochy především prezentovat kvalitním výkonem, který snese parametry. Pokud se to takhle skloubilo, má spokojenost je vysoká. Věděl jsem, že uspět tady můžeme jedině aktivitou. Vysokým presinkem honit Slavii po celém hřišti, dokud nám budou stačit síly. My to vydrželi skoro devadesát minut. Na tomhle náš úspěch stál, klobouk dolů před mužstvem. Hráče jsme chystali na to, v jakých prostorech a kým presovat, jak si zajistit pozice vzadu, pokud Slavia naši presinkovou vlnu překombinuje. Pracovali jsme na tom celý týden a celkem se nám to dařilo. Slavia tady moc šancí neměla.

V první půli jste měli několik dobrých šancí, které jste neproměnili. Neříkal jste si o poločase, že vás tohle může mrzet?
Určitě, měli jsme tam různé situace. Kluky jsem o poločase chválil, jak plní to, co jsme si před zápasem řekli. Především naši organizaci hry podpořenou nasazením. Minusem bylo nedotažení některých finálních situací, měli jsme lépe držet balon, dát přesnější finální přihrávku. Pár míčů jsme vyházeli, tam byla rezerva.

Utkání nakonec rozhodl dvěma góly Erik Jirka, když suverénně proměnil své šance. Proměňuje je tak i na tréninku?
Není to úplně neobvyklé, má dobrou koncovku. Byl v Plzni trochu utajovaný. Dávám mu teď větší prostor, na tréninku vidím, jaké má atributy. V Plzni byl poněkud utajovaný, dávám mu prostor. Vidím ho na tréninku, co umí, má třeba tvrdou střelu. Slovenský národní mančaft určitě ví, proč ho povolává, i když jako náhradníka, zatím tam nehraje.

Zpět do branky se vrátil Jindřich Staněk..
Jindra absolvoval řadu speciálních vyšetření. Nejen v Plzni, ale i v jiných městech, u českých lékařských špiček. Vyšetření neukázala limity, bylo to tedy na jeho pocitu. Doktoři už začátkem týdne nebyli úplně proti. Dala se mu helma, že nastoupí, jsme se rozhodli den před zápasem.

Těší vás, že jste zamotali opět dění na předních příčkách tabulky?
Chceme být co nejvýš. Nevím, jak se píše, že Plzeň hraje o titul… Procházíme přestavbou. Když vezmu léto, vrátil se Šulc ze zachraňujícího se Jablonce, Dweh z druhé ligy, Hranáč ze zachraňujících se Pardubic. Naopak pražská S kupují hráče za 70 milionů. Dejte nám čas.

Mluvíte i o Pavlu Šulcovi. Zdálo se, že své střídání nenesl úplně dobře..
To jsou emoce, beru, v pohodě. Potřebovali jsme útočný důraz, zdálo se mi, že Šulcík se těžko prokousával do šance. Šel tam echt útočník, však také Vydra nahrál na druhý gól.

Ani Vydra ale zápas nedohrál, když střídal kvůli zranění. Jak to s ním vypadá?
Trneme, co s ním bude. Vyšetření ho teprve čeká, až po něm budeme vědět víc.