Limberský po podpisu smlouvy: Věřím, že jsem neřekl poslední slovo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. červenec 2020 11:56
48621783788_f3f21e3a22_k Foto: FCVP

Z party, která v Plzni posbírala všechny tituly, zbyl jako aktivní hráč v kabině Viktorie sám. Ve středu bývalý reprezentační obránce David Limberský s vedením západočeského klubu ještě o rok prodloužil smlouvu. "Jsem rád, že jsme se dohodli. Bylo to takové vyústění toho, že jsme si celé jaro říkali, že uvidíme, jaké to bude. Z obou stran je chuť a vůle, takže jsem rád, že se to povedlo a ve Viktorce budu další rok," prohlásil po podpisu smlouvy plzeňský bek.

Na hřišti vypadáte, že máte ještě spoustu energie. Cítíte to tak? Ano, cítím se dobře. Zimní příprava byla strašně náročná a po té vynucené pauze jsme také dost trénovali. Já jsem se cítil plný sil a věřím, že mám na to, abych hrál příští sezonu.

Trenér Adrian Guľa přinesl do týmu různé nové prvky. Je to jeden z dalších impulzů pro to, abyste na sobě dál pracoval? Je to tak. Je to něco nového, vymyká se to z různých stereotypů a strašně mě baví poznávat nové věci. Na závěr kariéry si to chci ještě užít a věřím, že jsem neřekl poslední slovo.

S týmem se nyní loučí Roman Hubník. Co byste mu popřál? Hubňa pro Viktorku odvedl obrovské služby a zařadil se mezi legendy klubu, klobouk dolů před jeho kariérou nejen v zahraničí, ale i tady v Plzni. Patří mu rozhodně díky. Byli jsme spolu hodně dlouho a stali jsme se celoživotními přáteli. Přejeme mu, aby se mu v Olomouci dařilo. Samozřejmě kromě zápasů proti nám (smích).“

Jaké budete mít cíle do příští sezony? Asi jako posledních 10 let – ty nejvyšší. Uvidíme, jak to půjde, ale určitě bychom se rádi dostali do pohárů a hráli o titul.

Jen den před podpisem se vám narodila dcera. Jaké to pro vás bylo? Už jsem vypadl z tempa, protože mám dvanáctiletou dceru a devítiletého syna. Bylo to skoro jako odznova, ale moc jsem si to užil. Všechno je v pohodě, malá je zdravá. Mamka byla statečná a patří jí velký dík, teď už se dceři samozřejmě budeme věnovat naplno a těším se, až si je přivezu domů.