Kulturní tipy: co přinese třetí květnový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 18. květen 2023 18:00
Kulturní tipy: co přinese třetí květnový víkend? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

I tento víkend čeká na obyvatele metropole nespočet rozmanitých kulturních a společenských akcí. Pojďme se podívat na některé z nich.

Pátek 19. 5.

Prima FRESH festival se koná v pátek a v sobotu 19.5. - 20.5. v OC Plzeň Plaza.
Festival jídla s bohatým kulturním programem potěší nejen vaše chuťové buňky! Letos přichází se dvěma změnami. Vrací se do oblíbených prostor parku za OC Plzeň Plaza a oproti předešlým ročníkům se poprvé bude konat v pátek i v sobotu! Tento ročník bude poprvé v historii doplněn o legendární české restaurace, menu zde bude servírovat Café Imperial Zdeňka Pohlreicha ve spolupráci s Valoria Restaurant, restaurace U Sapíků na Klokočné, Český Národní tým kuchařů a cukrářů nebo Restaurant Marcela Ihnačáka. Pod pokličku vás nechají nahlédnout nejen zmínění kuchaři, ale i Veronika „BESKY” či Pavel Berky. Jako vždy se představí i vyhlášené místní podniky. O zábavu se postará kapela Děda Mládek Illegal Band nebo Lukáš Pavlásek a jeho stand-up comedy Na Stojáka.

V pátek a v sobotu 19.5. - 20.5. potěší vaši duši Živá hudba v Riegrovce vždy mezi 18:30–21:30.

Velké divadlo DJKT uvádí 19. 5. od 11:00 operu Prodaná nevěsta ve zkrácené úpravě.

Na show pro děti Michal Nesvatba: Michal na hraní zve malé i velké diváky od 17:00 KD Šeříková.

8. narozeniny Lokálu Pod Divadlem začínají v 17:00, produkce hudby bude do 22:00.
„Letos nám bude už 8 let! A taky že to řádně oslavíme. Jako DJs zahrají dva Plzeňáci a milovníci našeho piva - Zlejdildo a Yne66683. Kuchaři nachystají na grilu oblíbený street food - [číz]burger nebo třeba hermelín s grilovanou zeleninou a samozřejmě poteče proudem nejen plzeňské pivo,“ zvou organizátoři.

Komedii Artur a Amélie uvádí Divadlo Maebh od 19:00 v Divadle Dialog.

Malá scéna DJKT uvádí od 19:00 komedii Jednou hole, jednou na nože.
Psychedelická jízda věčně mladých důchodkyň. Dynamická groteska, kterou do skvostné dramatizace převedla sama autorka knižní předlohy, nám představí čtyři okouzlující postarší dámy, kterým hrozí vězení. V představení excelují Monika Švábová, Apolena Veldová, Veronika Janků a Jana Kubátová. Jediným mužem na scéně je Matyáš Darnady.

Nová scéna DJKT zve od 19:00 na muzikál Sunset Boulevard.

Sobota 20. 5.

Vintage Kilo Market
Na trh s vintage oblečením se můžete vypravit v sobotu i v neděli 20.5. - 21.5. do DEPO2015.

Oblíbená akce Plzeňské dvorky se koná v sobotu mezi 10:00–18:00. Zahrnuje kulturní program a komentované prohlídky objektů. Plzeňské dvorky pořádá Nadace 700 let města Plzně, a to již poosmé. V rámci letošní akce se v 18:00 koná ve Zbrojnické ulici č. 6 koncert skupiny Vokabule a v tutéž dobu na dvoře Měšťanské besedy Swingová tančírna s živou kapelou.

Prohlídka To nejlepší z Plzně
Na procházku s průvodcem po hlavních historických památkách se můžete vydat v 15:30.

Malá scéna DJKT uvádí od 17:00 muzikál Sweeney Todd.

Derniéru baletu Don Quijote uvede Velké divadlo DJKT v 19:00.

Českou klasiku s živou kapelou Saint Giles Quartet Svatební cesta do Jiljí uvede v premiéře Divadlo JakoHost od 20:00 v Divadle Dialog.

Ve 21:00 začíná na plovárně v Hradišti koncert LUCIE REVIVAL.
„Přátele jsou místa, které musíte mít zkrátka rád. Máte rádi Hradiště??? My ano, a tak Vás zveme na náš čtyřhodinový mejdan na plovárně. Hity od začátku do konce a k tomu super atmosféra, kterou vždy vytvoří skvělé publikum, které do Hradiště patří,“ píše skupina LUCIE REVIVAL na FB.

Neděle 21. 5.

Aromaterapie I. - kurz Plzeň se koná v Kopeckého Sadech mezi 10:00 – 17:30.
To nejdůležitější z aromaterapie v kostce za 1 den!
Co je aromaterapie? Jak ji můžete prakticky využívat doma? Jak vybrat nejlepších 10 esenciálních olejů, které by měl mít každý doma, a jak je správně používat? Jak šetrně používat esenciální oleje pro děti a citlivé osoby? A jak si začít doma míchat vlastní jednoduché směsi a výrobky?
Kurz vám pomůže postavit pevné základy pro využívání darů aromaterapie, které získáte od profesionální aromaterapeutky pro použití aromaterapie v domácích i pracovních podmínkách.

Absolventský koncert žáků ZUŠ Terezie Brzkové začne v 10:30 v Masných krámech.

Jarní blešák Uzlíku se koná již po jedenácté v DEPO2015 na nádvoří mezi 13:00-17:00.
Chraňte přírodu! Proč kupovat nové věci a vytvářet tak další odpad? Na Blešáku můžete za pár korun koupit, co potřebujete a co už se jiným nehodí. V nabídce bude opět nejen oblečení pro děti a dospělé, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby, vybavení domácnosti a další nezbytnosti.
Nezapomeňte si s sebou vzít tašku na nakoupené věci!!!!

Další podobná sympatická akce s názvem Nazdar BAZAR vol. 51 se koná mezi 13:00-17:00 v Papírně.
„Pro jednoho odpad, pro druhého poklad. My Vám ale nabídneme jen opravdu krásné věci z druhé ruky. Velký výběr oblečení, doplňků, bot současné módy, ale i vintage kousků a mnoho dalšího zboží. Těšte se na příjemnou atmosféru Papírny, výbornou nabídku jídel a drinků,“ lákají organizátoři.

Muzikál O Jeníčkovi a Mařence uvede Malá scéna DJKT v 15:00 a v 17:00.

Velké divadlo DJKT uvádí v 16:00 komedii o nevěře Pravda.

Koncert pro Artuše Rektoryse začne v 17:00 v Masných krámech.

Opera Quo vadis začne v 19:00 na Nové scéně DJKT.