Kulturní tipy: co přinese druhý červencový víkend?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 6. červenec 2023 18:00
Kulturní tipy: co přinese druhý červencový víkend? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

I o prázdninách žije naše město kulturou. Pojďme se podívat, jaké kulturní a společenské akce nás o víkendu čekají.

Pátek 7. 7.

Živá hudba v Riegrovce bude znít v pátek i v sobotu od 18:30 do 21:30.

Progres 2 – 55 let na scéně
Legenda českého art rocku bude hrát v Zach's Pub od 20:30.

Sobota 8. 7.

Prohlídky likérky Stock Plzeň – Božkov začínají v 10:00, ve 12:00 a ve 14:00.
Již pátým rokem přináší tipy na výlety a zajímavé akce v prostředí technických památek stezka Industry Open. Také v letošním roce je připraven bohatý program rozložený do celého léta. Hlavní novinkou jsou komentované prohlídky závodu Stock Plzeň – Božkov, který se veřejnosti otevírá vůbec poprvé. Návštěvníci starší 18 let tu uvidí stáčecí linku na lahve i plechovky či dřevěné kádě, ve kterých probíhá staření Fernetu i tuzemáku Božkov Original.

Prohlídka To nejlepší z Plzně
Procházka s průvodcem po hlavních historických památkách začíná v 15:30.
Každou sobotu odpoledne se mohou zájemci vydat s průvodcem na procházku po hlavních historických památkách. Seznámí se nejen s historií a současností Plzně. Dozvědí se řadu zajímavostí o jednotlivých budovách, místech i klíčových osobnostech.

Za tajemstvím výzdoby plzeňských domů
Druhá z letních komentovaných prohlídek centra města je zaměřená na výzdobu plzeňských domů. Plzeň je totiž doslova galerií pod širým nebem. Zvedněte oči od prachu chodníků a prohlédněte si své město očima návštěvníků. Obdivujte sgrafita nejen od Mikoláše Alše, naučte se identifikovat domovní znamení a vepište si do paměti pár zajímavostí z historie plzeňských domů. Prohlídka začíná v 15:30.

Neděle 9. 7.

TRNKOVA ZAHRADA 2
Interaktivní expozice Trnkova zahrada 2 rozehrává a oživuje příběh nejúspěšnější dětské knihy Jiřího Trnky Zahrada v DEPO2015 mezi 10:00 až 18:00.
Příběh, ve kterém se pět malých kluků objeví cestou do školy starobylou zahradu, v níž prožijí řadu nečekaných setkání a veselých dobrodružství. Expozice Trnkova Zahrada 2 převádí původní příběh do multimediální instalace s originální scénografií, rozehrávající ilustrace Jiřího Trnky do podoby kouzelné zahrady. Malí i velcí návštěvníci se v něm vtělí do postav 5 kluků z knížky a na vlastní kůži prožijí jejich dobrodružství. Setkají se všemi hlavními postavami z knihy: kamenným trpaslíkem, zlomyslným kocourem, dobráckými slony, přemoudřelou velrybou i zpívající psí smečkou. Důraz je přitom kladen na interaktivitu, práce s návštěvníkem a jeho zapojením do celého děje.

DANCE o páté
WS hip hop (Shimmy), jam, DJ set – Dym oživí Náplavku na Radbuze mezi 17:00 – 20:00.