Kraj letos podpoří výstavbu nových cyklostezek a cyklotras 20 miliony

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 26. leden 2020 19:14
Cyklostezky Ilustrační foto: Richard Beneš

Dvacet milionů korun vyčlenil letos Plzeňský kraj na podporu výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované doprovodné cyklistické infrastruktury v regionu. Dokončena bude také nová trasa z Plzně až do Brd. Povede zejména podél potoků nebude náročná a zvládnou i rodiny s dětmi. Dlouhá bude zhruba 37 kilometrů dlouhá. Cyklisté už tak nebudou muset jezdit po silnici první třídy Plzeň - Rožmitál - Příbram.

„Optimální bude vyjet do Brd cyklobusem, jezdit tam celý den a pak si sjet touto stezkou do Plzně. Chtěli bychom, aby už letos byla hotová celá cyklotrasa. V některých místech to bude provizorní, pojede se po místních komunikacích,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek (STAN). Mělo by se ale jednat maximálně o dva kilometry z celé trasy. Už loni dokončilo město Plzeň šest kilometrů a na letošek zbyla část mezi obcemi Číčov a Hořice. Cyklostezka do Brd se připravuje od ledna 2016, kdy byl bývalý vojenský prostor zpřístupněn a vznikla Chráněná krajinná oblast Brdy.

Za poslední tři roky a letos dal kraj do cyklostezek přes 60 milionů. Za letošních 20 milionů korun podpoří kraj výhradně projekty investičního charakteru, zejména výstavbu cyklostezek a cyklotras, případně stavebního objektu podmiňujícího jejich funkci, jako je lávka, podjezd nebo rampa. Budovat se budou také specializované doprovodné infrastruktury, pumptrek, MTB trasa, nebo trasa pro in-line brusle. Kraj preferuje projekty týkající se mezinárodních nadregionálních dálkových tras.