Komfortní stáří vám zajistí pobírání renty a důchodu. Jak získat obojí?

Zveřejněno v Finance
Od - středa, 15. květen 2024 14:32
Komfortní stáří vám zajistí pobírání renty a důchodu. Jak získat obojí? Zdroj: NaVykup.cz

Renta z nemovitosti nabízí seniorům jednorázově vyplacenou částku nebo atraktivní výši pravidelně zasílané částky na bankovní účet. Je cestou, jak si zajistit důstojný důchod, bez nutnosti prodat nemovitost. Jak funguje renta z nemovitosti a jaké jsou možnosti jejího využití?

Co je to reverzní hypotéka

Reverzní nebo zpětné hypotéky se dlouhá léta využívají například USA nebo Kanadě, kde senioři žijí ve vlastních nemovitostech a nemovitost už zároveň vlastní jejich potomci nebo prapotomci. Často v jiné lokalitě, stovky kilometrů vzdálené. Není důvod držet nemovitost pro příbuzné, protože je zřejmé, že by byla určena k pozdějšímu prodeji. Senioři mají možnost využít hodnoty majetku a zajistit si dostatek peněz na pohodlný podzim života. Zajistí je renta z nemovitosti. Nemovitost je prodána úvěrující společnosti a majitel nemovitosti má doživotní právo v ní bydlet. Je nadále jeho majetkem, pouze zřídí zástavní právo ve prospěch partnerské společnosti. Na oplátku získává vyplacenou hotovost nebo dohodnutou výši renty například po dobu 10 nebo 15 let. Nemovitost a výše závazku je později vypořádána až v rámci dědického řízení.

Okamžité nebo postupné získání peněz

Po dlouhá léta byl uživatel nemovitosti zvyklý na určitý životní standard. Rovněž byl obklopen širokou rodinou a o výdaje na živobytí se dělil s partnerem nebo blízkými. Postupem času se situace může změnit. Přijde důchodový věk, stěhování dětí, omezení kontaktů s okolím nebo zhoršení zdravotního stavu. Je ale možné, zajistit si atraktivní částku využitím renty z nemovitosti. Služba NaVykup.cz nabízí rentu z nemovitosti k okamžitému čerpání jako celkovou částku nebo k postupné výplatě každý měsíc. Po dlouhá léta může senior získat přilepšení k důchodu v tisících korunách.

Jak využít rentu z nemovitosti

Nemovitost je možné nabídnout do zástavy a zajistit si pravidelný měsíční příjem. Jedná se o takzvanou zpětnou hypotéku nebo reverzní hypotéku, což je zvláštní forma úvěru, která se neplatí během života seniora. Nemovitost je majitelem nadále využívána bez omezení, peníze je možné získat okamžitě nebo jako každoměsíční splátku.

Řada seniorů využívá rentu z nemovitosti, aby jim částečně pomohla hradit měsíční náklady nebo aby se mohli věnovat koníčkům, zájmům a cestování, na které jim konečně zbývá dost času.

Výhody renty z nemovitosti:

Dostatek finančních prostředků i v důchodovém věku.

Peněžní prostředky na koníčky, zájmy, sny, cestování.

Finanční stabilita a klid na dlouhá léta.

Na co si dát pozor u renty z nemovitosti

Při sjednání renty z nemovitostí je třeba se obrátit na seriózního partnera a předem diskutovat podmínky prodeje i průběhu vyplacení renty. Mějte na paměti, že renta z nemovitosti je úvěrový vztah, závazek se přenese na dědice.

Jaký bude postup, když se bude chtít senior z nemovitosti odstěhovat, například do domu s pečovatelskou službou? Co když bude chtít majitel dům prodat? Co se stane, když osoba nebude mít dostatek peněz na údržbu nemovitosti?

Jakmile najdete partnera pro výkup nemovitosti pečlivě zjišťujte podmínky reverzní hypotéky, neseriózní společnosti mohou nabízet například jen 10 % hodnoty nemovitosti!

NaVykup.cz, PR článek