Kodýtek zažil první dvougólový večer v sezóně: Už jsem se potřeboval trefit

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 23. únor 2020 23:10
plz-vit-kodytek-radost-8k-rijen2019 Foto: HC Škoda Plzeň

Pořádná přestřelka s vítězným koncem. Hokejisté Škody Plzeň se v zápase s Kladnem dlouho přetahovali o každý gól, nakonec díky třem brankám v posledních pěti minutách vyhráli indiáni 8:5. Dva góly domácích vstřelil Petr Kodýtek, který tak zažil první dvougólový zápas v sezóně.

Čím si vysvětlujete takovou přestřelku? Těžko říct, hlavně nám měl ten rychlý první gól pomoci, místo toho jsme jak rozklepaní. Když gól dostaneme, tak je panika a prohráváme souboje.

Poprvé v sezóně jste se trefil v zápase dvakrát. Tohle jste asi přesně potřeboval, co? Asi jo, dal jsem gól snad po 20 zápasech.

Asi jen po 12. (směje se) Tak v pohodě, ale určitě jsem to potřeboval. Doufám, že už to bude lepší.

V posledních zápasech se vám už vrátil do lajny alespoň Petr Straka. Hodně se vám ulevilo? Musím říci, že jo. Čekání bylo dlouhé a doufám, že už i Honza Eberle brzy naskočí.

Bylo poznat, že Kladno hraje o bytí a nebytí? Myslím, že všechny ty spodní týmy jsou hodně nebezpečné. Kolik měli střel?

Dvacet. Tak z 20 střel dali pět gólů. Strašně bojovali, když byli u nás v pásmu, tak jsme pořádně nevěděli, co s nimi.

Tipnete si, kdo nakonec extraligu opustí? Vypadá to, že Kladno si asi zadělalo na velké problémy.. Asi tam nemají úplně pohodu, ale nechci radši ani tipovat. Pár zápasů zbývá. Může se stát pro Kladno i zázrak a nějak se to zamotá.

Teď vás čekají dva asi odlišné zápasy. Oba s Libercem.. Liberec je úplně jiný soupeř, to je pravda. Musíme hlavně konečně vyhrát venku.