×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Klienti s mentálním postižením vaří pro kalendář

Zveřejněno v Aktuálně
Od - neděle, 3. červenec 2022 17:38
Klienti s mentálním postižením vaří pro kalendář Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy (Diakonie Západ)

Diakonie Západ má hned pět služeb, které se věnují péči o klienty s různými formami mentálního postižení a poruchou autistického spektra. Každá služba má svá specifika – někde v rámci aktivizačních služeb vyrábí svíčky, jinde tkají koberce, rádi zpívají, jezdí na výlety nebo se starají o zahrádku a o slepice. Co ale všechny jejich klienty s tímto typem znevýhodnění spojuje, je vaření a samozřejmě také ochutnávání vlastních výtvorů. Vždyť například krájení nebo strouhání jsou přesně ty činnosti, které jejich klienti zvládnou a trénují u toho jemnou motoriku a soustředění.

Diakonie si tedy potvrdila, že jídlo neslouží jen k přežití, ale má i obrovskou sílu spojovat. Rozhodla se tedy, že po celé první pololetí roku 2022 bude s klienty vařit jednoduché recepty, a ty se poté objeví spolu s fotkami jejich klientů v originálním stolním kalendáři na rok 2023.

Kdo už tedy nechce nekonečně přemýšlet nad tím, co bude vařit k obědu nebo večeři, může se hravě inspirovat právě klienty Diakonie Západ. Předprodej je zahájen za benefičních 200 Kč. Kalendář je ideálním dárkem pro kohokoliv, protože tím darujete nejen hezkou věc plnou inspirace, ale i dobro, které jste poslali dál. Výtěžek totiž půjde na dofinancování mikrobusů, kterými se klienti Diakonie dostávají do stacionářů.

Zájemci se mohou ozývat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do konce srpna.

Zdroj: Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy (Diakonie Západ)