Kantner po prvním hattricku v kariéře: Je to splněný sen a další krok

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 3. březen 2020 22:34
kantner Matyáš Kantner. foto: ilustrační

V úvodu extraligy se trápil. Trenér Ladislav Čihák odsunul Matyáše Kantnera do čtvrtého útoku a vypadalo to, že letošní sezóna nebude pro mladého útočníka Škody zrovna výjimečnou. Jenže jednadvacetiletý Kantner na sobě začal výrazně pracovat, pravidelně si po tréninku přidává a odměna se naplno dostavila i v úterním duelu proti Kometě. Vstřelil hattrick, první v kariéře, a sám zařídil výhru své Škodovky 3:2. 

Když půjdeme po stopách hattricku, vše začalo snížením v první třetině, kdy váš gól potvrdil až videorozhodčí. Byl jste si jistý, že branka bude platit? Byl jsem si jistý, že jsem to dal hokejkou. Puk ležel za gólmanem, byl poměrně volný. Bylo to jenom o tom ho tam dotlačit.

Druhý gól přišel v oslabení ve druhé třetině.. Přišlo mi, že Brno bylo trochu laxní s vyvážením. Dostal jsem pěknou přihrávku od Bobbyho Janka a trefil jsem to tak, jak jsem chtěl.

A gól znamenající hattrick? Měli jsme dobrý pohyb v útočném pásmu, oni faulovali a puk tam vypadl přímo ke mně. Bylo to zadostiučinění, když si vzpomenu jak mě tu před dvěma lety Marek Čiliak v play-off deptal.

A říkal vám Čiliak něco? Jen mi gratuloval, i to je příjemné, když to ocení protihráč.

"Pracuje, pořád na sobě maká. Vzpomeňme si, jaký měl začátek ligy. Dostal se z toho a je to pro něj teď taková odměna. Když tomu věříte, tak si vás štěstěna najde. Asi ho pochválím." - Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň.

Co pro vás hattrick znamená? Strašně příjemný pocit, meta, na kterou chce malý kluk, který kouká na hokej, někdy dosáhnout. Je to splněný sen a další krok.

Milan Gulaš vám ihned vezl puk.. Jsem strašně vděčný za to, jak se ke mně Milan chová. Dává mi strašně rad i mimo hokej. Jsem rád, že u toho mohl být a mohl mi puk přivézt.

Už víte, kam si ho vystavíte? Mám poličku, asi ho přiřadím k prvnímu gólu.

Zatímco vy jste blízko druhému místu, v posledním kole budou hrát o sestup tři týmy. Co říkáte takové vyrovnanosti? Extraliga je strašně napínavá, diváci si to musí strašně užívat. Když hrajete nahoře, tak je to dobré. Nedovedu si představit, jak to probíhá u těch dole. A doufám, že to nikdy nezažiju.