Již nyní se můžete těšit na Festival na ulici 2024. Návštěvníkům nabídne hudbu, kulturu i zábavu

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 10. červenec 2024 06:33
Již nyní se můžete těšit na Festival na ulici 2024. Návštěvníkům nabídne hudbu, kulturu i zábavu Ilustrační foto: Agentura Nashledanou

Letošní 31. ročník multižánrového Festivalu na ulici se uskuteční ve dnech 16. až 24. srpna a centrum Plzně opět ožije kulturou. Návštěvníci se mohou těšit na desítky hudebních vystoupení i bohatý doprovodný program. Vstup na festival je zdarma.

„Festival na ulici vstupuje díky čtyřleté podpoře ze strany města Plzně do nové etapy a cílem akce je nejen oživit ulice Plzně v letním období kulturním programem pro všechny občany, ale také nabídnout turistům zážitky během jejich návštěvy v našem městě. Letošní ročník festivalu v Roce české hudby 2024 nabízí bohatý hudební program, široce žánrově rozkročený od klasické, alternativní až po rockovou hudbu,“ uvedla Eliška Bartáková, radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče.

Rozšíří se počet scén, na nichž vystoupí široká škála kapel a sólových umělců. Letos jich bude celkem sedm. Náměstí Republiky bude opět festivalovým centrem a kromě největších hvězd poskytne prostor i začínajícím umělcům. Na pódiu se zde, stejně jako na scéně U Branky a v Proluce, představí každý den 3 až 5 kapel. Proluka je navíc již tradičním prostorem pro hudební i divadelní představení, láká zejména na rodinný program s možností posezení na okolních trávnících. „Jsme rádi, že jsme se letos nově dohodli s HiFi klubem. Tento prostor přímo na náměstí je jedním z nejstarších plzeňských klubů, začínala v něm spousta známých kapel. Současně se domlouváme na festivalovém DJ programu v klubu Dominik. Budeme mít tedy celkem tři vnitřní scény,“ doplnil Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou.

V HiFi klubu a Zach´s pub budou koncerty začínat každý festivalový den vždy ve 20:00, v Anděl Music Baru pak ve 22:00.

Mezi potvrzenými účinkujícími je i mnoho nových jmen známých nejen v Plzni a s působností i za hranicemi republiky. Jelen, česká akustická kapela, která hraje tzv. „roots music“, oslavila již 10 let na hudební scéně a dvakrát získala Cenu Anděl. Vystoupí na náměstí v pondělí 19. srpna od 20:40. Gipsy Fire je jedním z nejúspěšnějších programů Pavla Šporcla, se kterým houslista odehrál stovky koncertů v různých koutech světa. S cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble vystoupí v neděli 18. srpna od 20:30 na náměstí. Ve stejný den se na stejném místě objeví loňská hvězda festivalu Tereza Balonová, která je letos dvojnásobným objevem roku – vyhlášena byla na Cenách Anděl i při předávání Českých slavíků. Nerez & Lucia navazující na legendární kapelu Nerez rozezpívá náměstí 22. srpna ve 20:30, rockovou energii starou 51 rok přinese na hlavní scénu 16. plzeňská Odyssea. Ve stejný den a na stejné scéně se od 17:00 představí Michal Skořepa se svým nejnovějším projektem Pan Lynx.

Letošní novinkou jsou Hlasy na ulici – poslední sobota bude patřit pěti pěveckým sborům, které vystoupí v Proluce.

Kromě hudby nabídne festival také program pro rodiny s dětmi, Tanec na ulici, Čtení na ulici, Neziskovky na ulici, Busking na ulici a slam poetry. Vstup na všechny akce je ZDARMA.