Titul? Na to vůbec nemyslíme, vede k němu těžká cesta, ví plzeňský Janošek

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 3. říjen 2021 12:18
Titul? Na to vůbec nemyslíme, vede k němu těžká cesta, ví plzeňský Janošek Foto: FCVP

Dlouho to vypadalo, že dobývání zlínské branky bude neúspěšné. Nakonec ale Viktoria Plzeň Ševce zlomila, v 84. minutě rozhodl o její výhře 2:1 hlavičkou Jean David Beauguel. "V první fázi jsem chtěl střílet, ale viděl jsem, že tam máme na hrotu Chorase s Bogym. Tak jsem doufal, že to jeden z nich trefí. Bogyho musím pochválit," popsal vítěznou trefu Dominik Janošek.

S jakými pokyny jste nastupoval v 69. minutě na hřiště?
Klasika, mám pokyny pokaždé stejné. Rozdávat balony, a když se vyskytne situace, tak i vystřelit. Na to ale nebyl prostor. Ukázali jsme ale bojovnost.

V zápase jste neměli moc střel z dálky. Jednou to vypadalo, že se vám otevřel prostor ke střelbě, nakonec ještě zkoušel zasekávačku. Vybavujete si ten moment?
Byl to klasický střet myšlenek, chtěl jsem situaci vyšperkovat. Na tréninku mi to padá, měl jsem střílet, byla to moje chyba.

Znovu jste dokázali urvat výhru, i když se herně nedařilo. V čem tkví síla Plzně?
Hlavní síla je v kabině, každý bojujeme za druhého, nevypouštíme souboje. Štěstíčko se nám vrací, ale nemůže to vydržet věčně. Musíme zapracovat na fotbalovosti, což teď přijde v reprezentační pauze.

Dostávali jste nějaké speciální pokyny poté, co jste se dozvěděli že za Zlín nastoupí Jan Šiška, pro něhož to byl debut?
Já Šišouna znám, je výborný gólman ale nedostává šanci. Byly nějaké pokyny, ať víc střílíme. Myslím si, že odvedl dobrý výkon.

Znovu jste vyhráli 2:1. Popáté v lize..
To jsem ani nevěděl. Dívám se jen na to, že vyhráváme. Nemáme to vryté do hlavy. Hlavně, že tři body uděláme.

Po 10 kolech dál povedete tabulku. Nevkrádá se do hlav také trochu myšlenka na titul?
Na titul vůbec nemyslíme, vede k němu těžká cesta. Ale vážíme si toho, že jsme první. Bojujeme každý zápas, abychom se tam udrželi, co nejdéle.

Když nastoupíte, tak se vám poměrně daří. Považujete to za nejlepší úsek kariéry?
Určitě, je to nejpovedenější část kariéry. Když můžu být na hřišti, tak tam chci nechat všechno.