Jak si třetí lednový víkend bude užívat náš region?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 19. leden 2024 06:44
Jak si třetí lednový víkend bude užívat náš region? Ilustrační foto: FB Hrad Kašperk

Plzeňský kraj se o víkendu baví navzdory rozmarům počasí. Tanec, přednášky, beseda, turistická vycházka i akce pro děti a další atraktivní akce jsou pro vás připraveny v různých místech regionu.

Beseda JAMBOREE V JIŽNÍ KOREJI
V pátek 19. 1. v 17:00 se bude v přízemní čítárně městské knihovny Planá konat beseda o JAMBOREE V JIŽNÍ KOREJI. O svých zážitcích vám budou vyprávět skautky Piškotka a Drobek.

Chrámy peněz. Postmoderní architektura českých bankovních domů a spořitelen v devadesátých letech dvacátého století.
Přednáška a představení knihy Jany Pavlové začne v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech v pátek 19. 1. v 18:00.
Budovy bankovních domů a spořitelen zastupují v téměř každém českém městě architektonickou vrstvu, která zpřítomňuje chaotické a hořko-sladkými emocemi prodchnuté období transformace společnosti po pádu totalitního režimu a budování nového demokratického státu v režii Václava Havla a Václava Klause. Přednáška představí tyto porevoluční monumenty jako zástupce zdejšího specifického projevu tendence postmoderny, dnes rychle mizející pod četnými nánosy rekonstrukcí. Co vše dokáže o dobových kulturních, socio-politických a ekonomických souvislostech říci jejich architektonická forma? Jak se proměnil pohled na tyto stavby dnes, jaké hodnoty bychom jim připsaly? Mají nárok na to být chráněnou památkou?

Hudební večer pořádá Country Saloon Klatovy-Beňovy 19. 1. od 18:30. Hraje kapela RELUTOL.

Hasičský ples SDH Plzeň Litice začne 19. 1. ve 20:00 v Lidovém domě Litice.
Tradičně netradiční ples pořádaný SDH Plzeň Litice. Hudba, zábava, tombola - to vše v sálu lidového domu, vyzdobeném hasičskou tematikou. Tentokrát opět s osvědčenou kapelou Hájenka.

Jan Bendig míří do Stříbra
V pátek 19. 1. se můžete vydat na koncert Jana Bendiga do stříbrského Coctail baru Beseda. Vstupenky lze zakoupit na SMSticket.cz, večerem bude provázet DJ Prazdroj, začátek ve 21 hodin.

Prohlídky hradu Kašperk s kastelánem
Vydejte se společně s kastelánem v sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. ve 13:00 za hradby zimního gotického hradu Kašperk, otevřete mysl poznání a prozkoumejte i místa, kam se na památce běžně nedostanete. Délka prohlídky je cca 1,5 hodiny, prohlídku doporučujeme dospělým návštěvníkům.

NOVOROČNÍ JÓGA NA SRNÍ se koná v sobotu 20. 1. v tělocvičně v Hasičárně.
Začneme nový rok s dovedností - najít si čas jen pro sebe. Našim společným záměrem bude podpořit harmonii ve svém těle a v mysli. Budeme objevovat, jak lze posílit své tělo a ve stejnou chvíli pocítit i protažení a uvolnění,“ slibuje organizátor akce.
PROGRAM1.
9:30 – 11:30 Harmonie posílení a uvolnění v těle a mysli
Po počátečním prodýchání a rozehřátí těla po cestě dopřejete svému tělu pestré pohyby směrem k posílení a protažení. Vyzkoušíme i novou jógovou pomůcku – overball – která vám nabídne zase jiný pocit v těle při pohybu.
Zakončíte ochutnávkou jógové terapie a relaxaci.
11:30 – 12:30 Teplé občerstvení s kávou a čajem
12:30 – 14:00 Procházka po okolí, trasu vybereme podle aktuálního počasí

Malá technická univerzita: Malý projekatnt
Na cyklus pěti lekcí na rozvoj technických a logických dovedností dětí od 4 do 8 let formou Komenského "Škola hrou" zve Městská knihovna Sušice.
Lekce se konají vždy v sobotu od ledna do května kolem 20. dne v měsíci od 10:00. Těšit se můžete na Malého projektanta, který je na programu 20. 1., Malého vodohospodáře, Malého energetika, Malého zpracovatele odpadů a Malého archeologa.
Na každou lekci je třeba se přihlásit na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Snow Party Špičák 2024
JP Entertainment ve spolupráci se Špičák Gastro Vás zvou na unikátní party na horách! Čeká vás celodenní program, snowboardové závody, rapové koncerty, Djs a spousta další zábavy na sněhu! Start je v 10:00. Akce je pro všechny bez rozdílu věku!

Turistická vycházka je pro vás připravena v sobotu 20. 1. od 12:00.
Odjezd z autobusového nádraží v Poděbradově ulici v Domažlicích ve 12:03 do Kouta na Šumavě. Trasa: Kout na Šumavě, Starec, Kdyně (7 km). Vede M. Janutková.

Ostrov splněných přání
Výpravná pohádka o tom, jak se na tajemný ostrov pro modrou perlu, která splní každé přání, vydává hned několik zájemců o ni - zlá a vychytralá ježibaba, bojovní piráti a také chytrý Kašpárek s kamarádem Pedrem. Ti ji najdou a s její pomocí napraví mnoho věcí k lepšímu.
Srdečně zve Loutkové divadlo Třemošná od 15:00. Vhodné pro děti od 5 let.

Na Hudební večer zve Country Saloon Klatovy-Beňovy 20. 1. v 18:30. Hrát bude Karel Syka.

Na kvíz v klubu Falcon II.
20. 1. v 19:00 se koná velký kvízový večer plný zábavy a napětí! Oblíbené hospodské kvízy ve Falconu. "Přijďte si zasoutěžit, pobavit se s přáteli a užít si skvělou atmosféru. Stačí sestavit tým 2-8 lidí a zaregistrovat se," zve Falcon Club Klatovy.

Sokolský bál
Sokol Horní Bříza zve na tradiční sokolský bál v sobotu od 20:00. Občerstvení je zajištěno a nebude chybět bohatá tombola.
Rezervace vstupenek na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

XIX. MĚSTSKÝ PLES
Město Horšovský Týn a MKZ Horšovský Týn Vás srdečně zvou na XIX. Městský ples, který se uskuteční v sobotu 20. 1. od 20:00 v sále Šumava Horšovský Týn.

Nedělní čaje
V neděli 21. 1. ve 14:30 se v KINĚNEKINĚ Planá koná oblíbené sváteční odpoledne s hudbou a tancem - NEDĚLNÍ ČAJE. Tentokrát se můžete těšit na JH Band z Plané.

Maškarní s Culinkou v Červeném Hrádku začne v neděli v 15:00 v Hospůdce u Ženíšků.
Zábavné odpoledne pro celou rodinu. Občerstvení zajištěno! Dvě hodiny plné tancování, písniček, radosti, soutěží a her s Culinkou a její kamarádkou bramborou Barborou!
Balonky, bublinky, bonbóny a bláznivé blbnutí bude bomba!!! Masky s sebou!!!!

Kafe u Osmanyho
Originální talkshow populárního módního návrháře kubánského původu Osmany Laffity. Devadesát minut neuvěřitelných historek ze života Osmanyho Laffity, při kterých se divák baví od první chvíle. Osmany odhalí i to, co mělo zůstat utajeno!
Začátek je v neděli 21. 1. od 19:00 ve společenském areálu Mže v Tachově.