Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 19. únor 2023 18:38
Indiáni ukončili hrozivou sérii bez vstřelené branky, pátou porážku v řadě ale neodvrátili Foto: Stanislav Souček

Hokejisté Plzně ukončili v utkání s Hradcem Králové sérii devíti třetin bez vstřelené branky. Trefa Ludwiga Blomstranda ale nakonec zůstala jediným úspěšným zásahem Západočechů v utkání. Modrobílí tak nakonec podlehli Východočechům 2:1 a po 48 odehraných kolech zůstávájí na osmé příčce.

Skóre dnešního utkání se měnilo krátce po polovině první třetiny. Jan Eberle se neunáhlil a všiml si ještě lépe postaveného Graema McCormacka, který křižnou ranou poslal domácí do vedení. O bleskové vyrovnání se pokoušel Jakub Pour, který měl největší šanci protrhnout sérii bez gólu, z levého kruhu poslal puk jen do bližší tyče. Po úvodní třetině tak ztráceli indiáni na svého soupeře jednu branku.

Na startu druhé dvacetiminutovky se Škodovka dočkala kýžené branky, čekala na ní více než devět třetin. Martin Beránek zavezl kotouč do pásma, následně si všiml Ludwiga Blomstranda, který se trefil přesně mezi betony brankáře. Posléze se do zakončení drali opět domácí, ztracené vedení se pokoušel vybojovat zpět Jakub Lev, který bude od příští sezóny hájit plzeňské barvy, Pavláta ovšem nepřekonal. Po čtyřiceti minutách tak svítil na kostce nad ledem nerozhodný stav 1:1.

V polovině třetí periody šla Škoda již posedmé na trestnou lavici a tentokrát už oslabení ubránit nedokázala. Na levém kruhu dostal prostor kolem sebe Kevin Klíma a ten záhy milimetrovou ranou dokázal dostat puk do sítě. Zdvojnásobit vedení Hradce mohl Aleš Jergl, který se na Pavláta řítil zcela sám, forvard Mountfieldu zkusil kličku forhendu, gólman indiánů ovšem nechal u tyče svůj beton. V samotném závěru sáhla střídačka Plzně k power play, tento risk ale hostům nevyšel. Hradec Králové tak uhájil těsný náskok 2:1, Plzeň naopak zůstala popáté v řadě bez bodu.