Indiáni udolali Rytíře, Škodovka rozhodla ve vlastním oslabení

Od - úterý, 26. listopad 2019 21:04
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve 22. kole extraligy na domácím ledě Rytíře Kladno 3:1. Škodovka rozhodla o své výhře ve druhé třetině, v níž se prosadili Milan Gulaš a ve vlastním oslabení Vojtěch Budík. Za hosty ještě snížil v 57. minutě Zikmund, pojistku pak ale přidal Matyáš Kantner gólem v power-play šest vteřin před koncem.

Podle očekávání měli v úvodu mnohem častěji puk na hokejce domácí. Pomohla jim k tomu i brzká přesilovka, v níž toho ale Škodovka moc nepředvedla. Až po návratu vyloučeného Bílka po chybě hostující defenzivy ujeli do brejku Gulaš s Kantnerem, druhého jmenovaného ovšem vychytal Godla. V 10. minutě předvedl skvělé střídání čtvrtý plzeňský útok Pour, Malát a Suchý. Jenže Godla i tentokrát podržel svůj tým. Ojedinělou akci Kladna zakončoval v 16. minutě nebezpečně Jágr. Ani Frodl se ale překvapit nenechal.

Na začátku druhé části přežila Škodovka jednu velkou kladenskou šanci a ve 24. minutě sama udeřila. Milan Gulaš si vzal puk a šikovně dokázal puk procpat mezírkou v Godlově výstroji. Pak ale přišly velké chvíle Dominika Frodla. V početní výhodě hostů během pár sekund výstavně vychytal Jágra i Zikmunda. Plzeňští pak nevyužili dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Paradoxně se tak prosadili ve vlastním oslabení. Ve 37. minutě ujeli tři hráči Škody proti dvěma, Kodýtek se neukvapil a přihrál naprosto volnému Vojtěchu Budíkovi, který už z pro sebe netradiční pozice nezaváhal.

Ve třetí třetině už se Západočeši nikam nehnali, soustředili se daleko více na pečlivou obranu a nechali tvořit Rytíře. V 51. minutě mohl Škodovku uklidnit kapitán Gulaš, v situaci 2 na 1 ale tentokrát Godlu nepřekonal. Další šanci definitivně rozhodnout zápas měli hosté při přesilové hře, jenže dnes byli v této činnosti bezzubí. Naopak v 57. minutě hráli přesilovku Středočeši a důrazný Zikmund dorazil puk za záda Frodla. Jenže hosté si situaci notně zkomplikovali, když se necelé dvě minuty před koncem nechal vyloučit Nash. Rytíři to ještě zkusili v power-play, jediným výsledkem byl ale gól Matyáše Kantnera do prázdné branky.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Kladno jde pomalu nahoru. Hrají velmi dobře doma i venku. Pro nás to nebylo nic jednoduchého. Chtěli jsme odčinit prohru s Olomoucí. První třetina byla slušná, ale nevyužili jsem šance. Naštěstí se nám to podařilo ve druhé třetině. Trochu mě mrzí to snížení na 2:1, Kladno hodně dotíralo, ale myslím si, že jsme předvedli velmi slušný výkon. Jsem rád, že jsme odehráli celých 60 minut a nepřišel žádný výpadek."