Hubníkova rozlučka. Vždycky jsem k němu vzhlížel, přiznává Pavel Bucha

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 8. červenec 2020 11:36
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Poslední duel poněkud netradiční a nakonec stříbrné sezóny odehrají ve středu od 18 hodin fotbalisté Viktorie Plzeň. Zápas s Libercem se ponese ve znamení rozlučky s kapitánem Romanem Hubníkem.

„Chceme vyhrát. Přijede silný soupeř, který to hodněkrát potvrdil, dostal se i do finále poháru. Na zápas se těšíme, protože je to poslední utkání tohoto ročníku. Těšíme se i na fanoušky, kteří přijdou a věříme, že uvidí kvalitní výkon a budou si moci říci: „Ta Viktorka hrála velice dobře, jsem rád, že jsem tam byl," prohlásil asistent plzeňského trenéra Marek Bakoš.

Podle záložníka Pavla Buchy budou mít oba týmy dostatečnou motivaci. „Liberec hraje o pozici do pohárové Evropy. My se chceme doma rozloučit se sezonou s našimi fanoušky a hlavně je to poslední zápas pro Romana Hubníka. Bude to kvalitní duel s dobrým nasazením a bude to zajímavé,“ uvedl záložník.

Právě s dlouholetým klubovým kapitánem se ve středu bude Viktoria Plzeň loučit. „Vždy jsem k němu vzhlížel. Působil na mě jako obrovský profík. Vždy jsem ho vídával mezi posledními po tréninku v posilovně, jak na sobě něco dělá. Byl to vůdčí typ, lídr kabiny, všem nápomocný. Skvělý člověk, který byl přátelský a ochotný se vším pomoci. Má za sebou nádhernou kariéru, i tady v Plzni, dokázal toho spoustu. My se s ním budeme chtít pořádně rozloučit a udělat mu ten poslední den v Plzni hezčí,“ prohlásil mladý středopolař.

Také podle Bakoše Hubník v Plzni zanechává velkou stopu. "Odváděl výborné výkony, mužstvo s ním bylo úspěšné. V srdcích a myšlenkách fanoušků zůstane jako hráč, co odváděl pro tým maximum. Vždy hrál naplno a právem si tu vydobil postavení, jaké má,“ doplnil Bakoš.