Hra by měla být kvalitnější, síla se ale teprve ukáže, tuší Bílek

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 18. říjen 2021 08:42
Hra by měla být kvalitnější, síla se ale teprve ukáže, tuší Bílek Foto: FCVP

Opět to drhlo, ale znovu Viktoria Plzeň urvala důležité tři body. V Teplicích zvítězili svěřenci Michala Bílka 1:0 díky gólu Jeana Davida Beauguela. "Myslím si, že dneska mohlo mít utkání snadnější průběh, protože jsme měli asi pět vyložených šancí, které jsme neproměnili," prohlásil plzeňský trenér.

Podeváté v sezóně jste vyhráli o gól. V Teplicích jste si ale koledovali o vyrovnání..
Máte pravdu, nicméně jsme rádi, že jsme tady vyhráli, protože pod novým trenérem je vidět zlepšení. Už posledních dvacet minut na Slovácku hrály Teplice velmi dobře. Dneska zase. Mimochodem, Réza (Jan Rezek, pozn. red), který s vámi mluvil přede mnou, podal vážně výborný výkon, což je v jeho letech neuvěřitelné. Pro naše stopery nebylo jednoduché se s ním prát, klobouk dolů před ním. Je škoda, že jsme si vytvořili čtyři pět tutových šancí, které jsme neproměnili. Utkání mohlo být klidnější. Na druhou stranu ve druhé půli měl soupeř také jednu velkou možnost. Můj komentář je stejný jako po posledním zápase. Ceníme si toho, že jsme vyhráli, ovšem víme, že naše hra by měla být kvalitnější.

Hlavně ve druhé půli to dělalo dojem, že zápas příliš pod kontrolou nemáte..
Víte, chtěli jsme tady vyhrát, to se nám podařilo. O to hlavně jde. Nyní nás čeká velmi těžká série, tam se ukáže naše opravdová síla. Nejprve hrajeme s Jabloncem, který nemá moc bodů, ale má výborný tým. Pak pohár s Mladou Boleslaví a nakonec Slavia. Musíme se na to dobře připravit. Jsme rádi, že jsme na čele, že jsme získali tolik bodů, máme deset výher z jedenácti utkání, to není jednoduché. Síla v týmu je. Maličko nás trápí herní stránka, aby takové zápasy jako v Teplicích nebyly tolik hektické.

Je pro vás Jean-David Beauguel aktuálně nejdůležitějčí hráč?
Máme dva útočníky, vedle Davida ještě Tomáše Chorého, který na hřišti vždycky odvedl maximální práci. Nicméně Bogy se prosazuje střelecky. Jsem rád, že se chytil, že dává góly. A ano, je to pro nás důležitý hráč.

V lize jste inkasovali jen osm branek. Přesto si Teplice nějaké šance vytvořily. Jak jste spokojený s defenzivou?
Byť se Teplice nacházejí ve spodních vodách, není to tým, který přehrajete úplně lehce. A že si proti nám vytvoří šance? Takový je fotbal, to se může stát. Mě těší, že jsme vzadu uhráli nulu, dali jsme jeden gól. Mrzí mě neproměněné šance. Závěr by nemusel být takový. Víme, na čem máme pracovat. A taky budeme.