Hokejový fanoušek založil účet na podporu klubu. Je to obrovské gesto, zůstal v šoku Straka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 6. duben 2020 16:42
plzen_cz_fanoušci foto: HC Škoda Plzeň

Fanoušek hokejistů Škody Plzeň se rozhodl založit transparentní účet, aby pomohl extraligovému klubu překonat nelehké období během pandemie koronaviru. Na účet nazvaný "Fanoušci Indiánům" bude možné přispívat od úterý do konce srpna. Vybraná finanční částka bude následně převedena jako dar na konto klubu.

"Když jsem v pondělí dopoledne pročítal elektronickou poštu, našel jsem v ní i tento dopis, který vám bez úprav nyní přikládám. Odstranili jsme z něho, na přání odesilatele, jen jeho jméno a kontaktní údaje. S nesmírným vděkem a pokorou jsem zjistil, že jeden z našich skalních fanoušků se rozhodl na vlastní pěst založit transparentní účet Fanoušci Indiánům, na nějž bude možné podpořit jakoukoli finanční částkou náš klub. Toto obrovské gesto je jen důkazem, že modrobílý hokej dokáže spojovat i v dobách takto nesnadných," uvedl generální manažer klubu Martin Straka.

Nejmenovaný fanoušek, jak sám popsal, patří již více než dvě desetiletí ke stálým návštěvníkům domácích zápasů Plzně. "Jako řadový zaměstnanec nemohu pomoci větší částkou, rozhodl jsem se proto oslovit prostřednictvím facebooku fanoušky plzeňského hokeje, zda by souhlasili se založením účtu. Na účet by zasílali částku, kterou sami uznají za vhodnou, pro své potřeby postradatelnou a alespoň částečně tak zacelili finanční ztrátu z neuskutečněných zápasů play-off," napsal v dopise adresovanému milovanému klubu.

Tak, jako většina klubů, i Škoda Plzeň neprochází zrovna snadným obdobím. "Šetříme, kde se dá. S hráči jsme se dohodli na významném snížení jejich platů. Každý chápe, že jsme na jedné lodi," dodal Straka. I přesto se Plzeň snaží pomáhat, kde to jde. Klub například zorganizoval výrobu a následné předání roušek pro Fakultní nemocnici Plzeň. Další roušky plánuje ve spolupráci s fanoušky distribuovat tam, kde je potřeba.